jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۶۸۴۶۲ ۱۹ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۱:۱۹

آیا دارو در سال ۹۴ گران می‌شود؟ معاون وزیر پاسخ می‌دهد:

تاکید ویژه‌ای بر قیمت دارو داریم

جام جم سرا: رییس سازمان غذا و دارو سیاست‌های وزارت بهداشت برای قیمت دارو در سال آینده را توضیح داد.

تاکید ویژه‌ای بر قیمت دارو داریم

دکتر رسول دیناروند، معاون وزیر بهداشت با اشاره به سیاست‌های وزارت بهداشت درباره قیمت دارو در سال ۹۴، گفت: ما تاکید ویژه‌ای بر کنترل قیمت دارو‌ها داریم. همان طور که برای نیمه اول امسال قول داده بودیم، قیمت‌ها افزایش نیافت و تمام موارد در این زمینه رعایت شد.

وی افزود: البته سیاست وزارت بهداشت آن است که به امر تولید آسیبی وارد نشود و از تولید داخل حمایت می‌کنیم. اکنون بخش زیادی از داروهای مصرفی کشور تولید داخل هستند. قاعدتا با توجه به تورم، انتظار آن بود که برخی قیمت‌ها اصلاح شوند. به همین دلیل اصلاح قیمت برخی داروهای داخلی را در نیمه دوم سال داشتیم به طوری که به مردم و همچنین بیمه‌ها فشاری وارد نشود.

دیناروند ادامه داد: به دنبال سیاست‌های حمایتی وزارت بهداشت از بیماران، در شش ماهه دوم امسال نیز داروهای اصلی وارداتی که عمدتا مورد استفاده بیماران خاص و صعب‌العلاج هستند، کاهش قیمت داشتند و در برخی از دارو‌ها نیز این کاهش قیمت‌ها چشمگیر بوده است.

وی درباره برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای قیمت دارو در سال آینده، گفت: برای افزایش قیمت دارو در سال آینده برنامه‌ریزی نداریم و سیاست‌ جلوگیری از تب و تاب در قیمت دارو‌ها، تداوم خواهد داشت.

رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه سیاستمان همچنان کنترل قیمت داروهاست، ادامه داد: در صورتی که براساس تورم و سایر شرایط نیاز به اصلاح قیمت در تولید داروهای داخلی باشد، حتما طبق روال عادی اقدام خواهیم کرد. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر