jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۷۶۱۶۰۸   ۳۰ دی ۱۳۹۳  |  ۱۴:۳۷

تولید شکلات با هر شکلی که بتوانید تصورش را بکنید. این نوآوری، تازه ترین پیشرفت خبرساز در دنیای فناوری چاپ سه بعدی به حساب می آید.

شکلات سه بعدی هم چاپ شد!

این روزها می توان تصور کرد که هر چیزی را با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی، چاپ و تولید کرد. از خودرو گرفته تا قطعات موشک و حتی ایمپلنت های قابل حل شدن در بدن. اکنون باید غذا را هم به این فهرست اضافه کرد!

یک شرکت دانش بنیان در بارسلونای اسپانیا به نام «Natural Machines» پروژه ای را آغاز کرده که طی آن غذاهای مختلف و وعده های متنوع غذایی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی تهیه و در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

این شرکت حتی موفق به تهیه پیتزا با استفاده از این فناوری شده است!

این درحالی است که شرکتی با قدمت 13 سال در آلمان نیز از چندی پیش شروع به تهیه مواد غذایی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی شده که به راحتی هضم می شود.

این وعده های غذایی برای افرادی که در خوردن و هضم غذا با مشکل مواجه می شوند انتخابی ایده آل محسوب می شود.

اما در تازه ترین ابتکار صورت گرفته شرکتی موسوم به «3D Systems» نیز وارد عمل شده و انواع شکلات با بهره گیری از دستگاه​های جدید چاپ سه بعدی تولید کرده است.

این شکلات ها در طعم های مختلف نظیر نعنا و سیب ترش تولید شده است. در فرآیند تولید این شکلات ها از ماده چسبنده بی خطری استفاده شده که ماده اصلی تشکیل دهنده آن آب است. (مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها