jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۳۶۵۱۹   ۱۹ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

مسئول روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی از شکسته‌شدن سد خاکی روستای حسین‌آباد جدید در شهرستان نیشابور این استان خبر داد.علی سروش مهر افزود: شکستگی این سد خاکی موجب زیر آب رفتن صد واحد مسکونی این روستا شد.

وی با بیان این‌که در پی این حادثه، گروه تخصصی امداد و نجات هلال احمر نیشابور شامل 18 نفر با حضور در محل به امدادرسانی به آسیب‌دیدگان اقدام کردند، گفت: در این حادثه حدود 50 نفر مجروح شدند، اما خوشبختانه روستاییان متحمل تلفات جانی نشدند.

این مسئول با اشاره به این‌که از زمان وقوع حادثه، نیروهای هلال احمر نیشابور با دستگاه‌های لجن‌کش و پمپ‌ آب در حال خالی کردن آب از منازل روستاییان هستند، افزود: بارندگی‌های اخیر و پر شدن ناگهانی این سد خاکی عامل اولیه شکسته شدن آن عنوان شده است.به گفته وی، میزان خسارات ناشی از این حادثه باید از سوی سازمان جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن اعلام شود، اما مساله قطعی این است که تمام مزارع کشاورزی این روستا که به کشت زعفران اختصاص یافته بود، در جریان این حادثه از بین رفته است.‌/‌ ایرنا

افزایش تولید ماهی پرورشی در ایلام

مدیر شیلات استان ایلام گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال بیش از 6500 تن انواع ماهیان گرم آبی و سرد آبی از مزارع پرورش ماهی این استان برداشت شود که 10 درصد از سال قبل بیشتر خواهد بود.

فتح‌الله سلیمانی افزود: 180 مزرعه پرورش ماهی گرم آبی و سرد آبی، استخر دو منظوره و همچنین هفت تعاونی صید و صیادی در سطح استان فعال است و 1500 نفر نیز به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این مزارع اشتغال دارند.به گفته وی بیشترین ماهی تولیدی این استان در بخش سردآبی و مربوط به مزارع روستای کلم (سرد آبی) با ظرفیت 454 تن در شهرستان بدره و ماهی گرم آبی در مزارع شهرستان دره شهر با ظرفیت صد تن است.سلیمانی با اشاره به این‌که ظرفیت‌ قابل توجهی برای تولید بیشتر آبزیان در این استان وجود دارد، تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی تلاش می‌کند با اجرای برنامه‌های مختلف و متنوع، مراکز پرورش ماهی در کنار سدهای استان را توسعه دهد، چون این مهم علاوه بر ایجاد اشتغال، باعث افزایش تولید نیز می‌شود.‌/‌ ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر