jamejamonline
فرهنگی سینما و تئاتر کد خبر: ۷۰۷۶۷۸ ۲۹ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۳:۰۸

مراحل فنی ساخت «ضد نور» به کارگردانی کاوه سجادی‌حسینی به زودی به پایان می رسد و این اثر برای جشنواره فیلم فجر آماده می‌شود.

«ضد نور» به فجر می‌رود

کاوه سجادی حسینی کارگردان سینما با بیان این مطلب که تا یک ماه دیگر مراحل فنی فیلم سینمایی «ضد نور» به پایان می رسد، گفت: محمد کشفی صداگذاری این فیلم سینمایی را در استودیو بهمن به پایان رسانده همچنین فرهاد اسعدیان نیز ساخت موسیقی «ضد نور» را تمام کرده است.

وی افزود: در حال حاضر «ضد نور» در مرحله قطع نگاتیو و تصحیح رنگ در لابراتوآر صداوسیما است و فکر می کنم تا یک ماه دیگر مراحل فنی این فیلم سینمایی تمام شود. با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده در نظر داریم اولین نمایش «ضد نور» را در سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر داشته باشیم.

سجادی‌ حسینی در پاسخ به این که فیلم سینمایی «شب، بیرون» اکران می شود یا خیر؟ گفت: متاسفانه برای این فیلم سینمایی پروانه نمایش ویدیویی صادر شده است. این در حالی است که «شب، بیرون» در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر اکران شد. بعد از جشنواره به ما گفتند که اول پروانه نمایش ویدیویی آن را دریافت کنید و بعد پروانه نمایش سینمایی این فیلم سینمایی صادر می‌شود، اما متاسفانه تا امروز پروانه نمایش سینمایی «شب، بیرون» از سوی شورای نظارت و ارزشیابی صادر نشده است.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون تمام فیلم هایی که در جشنواره بین المللی فیلم فجر حضور دارند می توانند پروانه نمایش سینمایی دریافت کنند، افزود: متاسفانه چنین مشکلی برای تعدادی از فیلم های حاضر در جشنواره سی و دوم بوجود آمده است، به عنوان مثال فیلم سینمایی «انارهای نارس» به کارگردانی مجیدرضا مصطفوی با همین مشکل مواجه است و پروانه نمایش سینمایی آن صادر نمی شود.

کارگردان فیلم سینمایی «ضد نور» گفت: البته امیرحسین علم الهدی دبیر شورای سیاستگذاری گروه «هنر و تجربه» با اکران «شب، بیرون» به صورت محدود در سینماها موافقت کرده اما مسئله اینجاست که این یک فیلم سینمایی مستقل است و دولت باید برای بقای چنین سینمایی حداقل در حوزه اکران حمایت کند.

سجادی حسینی افزود: شاید نیاز به وجود سینمای مستقل چندان احساس نشود، اما این سینما حکم پیچ و مهره‌های کوچکی را دارد که بدنه سینمای ایران را محکم می کند به همین دلیل باید به آن توجه کرد.

«ضد نور» داستان شکوفه و پیمان، زوج جوانی است که مرتکب دزدی شده‌اند و به بندر انزلی می‌روند تا شخصی را ملاقات کنند غافل از اینکه طمعشان پرخطر است.

«ضد نور» دومین ساخته کاوه سجادی حسینی است که توسط همایون اسعدیان تهیه شده است در این فیلم پرویز پرستویی، سهیلا گلستانی، هومن سیدی و پانته‌آ پناهی‌ها به ایفای نقش پرداخته‌اند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر