jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۹۵۲۲۹   ۲۲ تير ۱۳۹۳  |  ۱۱:۱۳

مهد کودک ستایش که در شهرستان اردبیل به فعالیت مشغول بود به جرم کودک آزاری از سوی بهزیستی استان تعطیل و پلمپ شد.

پلمپ، تاوان شکنجه در مهدکودک

رویا احمدیان مدیر کل بهزیستی استان اردبیل گفت: گزارش مربوط به کودک آزاری در این مهد کودک چند روز پیش به بهزیستی ارایه شد و بلافاصله اقدامات لازم در این زمینه صورت گرفت .

وی بیان کرد: چند تن از اولیای شاکی ، مدیر ، مربی و خدمه مهد کودک ستایش به بهزیستی دعوت و چند و چون ماجرا از آنها مورد پیگیری قرار گرفت . موضوع به مرکز و حراست اعلام و از مسولان و مسببان کودک آزاری توسط بهزیستی به مراجع قضایی شکایت شد.

به گفته وی ، تمام هزینه های خانواده هایی که کودکان خودرا به این مهد می فرستادند عودت داده شده و برای کودکان نیز جلسات ویژه ای با حضور روانشناسان برگزار شده است.

احمدیان تاکید کرد که بهزیستی به موضوع کودک آزاری به شدت حساس بوده و اجازه نمی دهد که عده ای افراد بی مسوولیت روح و روان حساس آنها را مورد آسیب قرار دهند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اردبیل افزود: یکی از خدمه های این مهد کودک در نوع غذا دادن به کودکان با خشونت رفتار کرده و رفتارهای تندی نیز با آنها داشته است، که بدنبال گزارش این کودک آزاری جلسه اضطرای در سازمان تشکیل و اقدام به تعطیلی این مهد شد.

ˈ امیدوار ˈ بیان کرد: با توجه به اینکه کودکان از حساسیت ویژه ای برخوردارند در ارایه مجوز تاسیس مهد کودک ها و نیز در مورد بکارگیری خدمه آنها نهایت دقت صورت می گیرد و ماموران بهزیستی در کنار این موضوع نظارت های مستمری نیز بر کار مهدها دارند و به شدت با تخلف احتنمالی برخورد می کنند.

او اضافه کرد : در تمامی مهدهای کودک شماره تلفن های 30008530 و 123 برای اعلام نقطه نظرات و گزارش تخلفات احتمالی در معرض خانواده ها قرار گرفته و از اولیا در خواست داریم که موارد احتمالی را با این شماره تلفن اطلاع دهند. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۲
باسلام خدمت هم وطنان عزیزم . یك موردی را میخواستم خدمتتان عرض كنم و آن اینكه در این ماه مبارك رمضان به خداوندی خدا قسم میخورم كه مسئول و مدیر مهد كودك ... در اردبیل بنام .... خودشان یك روانی تمام عیار هستند و هر انسانی ایشان را دیده و دو دقیقه صحبت كند متوجه خواهد شد !
۰
۰
شوكران
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۲
تو خونه كودك ازاری- تو مهد كودك ازاری-تومدرسه كودك ازاری-توكوچه وخیابون كودك ازاری-خدایا این فرشته های كوچولو رو از شر این قبیل انسان نما كه زیرپوشش مربی و معلم و... از انجام هیچ رفتار غیرانسانی ابا ندارند محافظت بفرما
۰
۰
حسن
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۳
اگر بچه خودتان بود آتش میگرفتید بابا مشغول چی هستی شدیدا مجازاتش كنید
۰
۰
سحر
Germany
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۶
سلام. به نظر من با اون مربی مهد به شدت باید برخورد بشه واقعا متاسفم كه اینقدر دیر رسیدگی كردیم بیچاره بچه ها كوچولو
۰
۰

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر