jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۸۰۷۳۱   ۱۵ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۵:۰۰

توصیه محققان برای افزایش متابولیسم و گرسنگی

اشتها ندارید؟ زیر نور آبی بایستید

نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد قرارگیری در معرض نور آبی قبل و در حین غذاخوردن سبب افزایش اشتها و سوخت و ساز می‌شود.

اشتها ندارید؟ زیر نور آبی بایستید

جام جم سرا: همان طور که می‌دانیم قرارگیری در معرض نورهای مختلف بر خلق و خوی ما تاثیرات مختلفی می‌گذارد. اما آیا نورهای رنگی می‌توانند اشتها را نیز افزایش دهند؟
این سوالی است که متخصصان سلامت دانشگاه «نورث وسترن» در شیکاگو به آن پاسخ داده‌اند.
آنها دریافتند قرارگیری در معرض نور آبی بلافاصله پیش از وعده‌های غذایی یا در حین آن در برخی افراد سبب افزایش متابولیسم و گرسنگی می‌شود.
به نقل از ایسنا، «آیوی چیونگ» استاد علوم عصب‌شناسی دانشگاه «نورث وسترن» و سرپرست اصلی این مطالعه گفت: در کمال تعجب دریافتیم تنها با یک‌بار و به مدت سه ساعت قرارگیری در معرض نور طیف آبی، گرسنگی و سوخت و ساز قند در بدن برخی افراد افزایش می‌یابد.
«چیونگ» افزود:‌ این یافته‌ها از این حیث حائز اهمیت است که به ما کمک می‌کند با دستکاری نورهای محیطی، به الگوی منحصر به فردی در میزان تغذیه و سوخت و ساز در انسان دست یابیم.
به گزارش پایگاه اینترنتی ساینس ورلد ریپورت، با اینکه یافته‌های این مطالعه نشان می‌دهد تغییر برخی شرایط محیطی نظیر نور می‌تواند برخی عادت‌ها را در انسان دستخوش تغییر کند، اما متخصصان اعلام کردند برای دست یافتن به نتایج دقیق‌تر در این فرآیند نیاز به مطالعات بیشتری است.
نتایج این مطالعه در مجله علمی خواب (Sleep) منتشر شده است.

Share

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها