jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۲۷۴۶۴   ۲۷ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۸:۰۳

پنچری لاستیک‌ها را می‌توان یکی از ناخوشایندترین تجربیات سفر با خودرو نام نهاد. در سال‌های اخیر فناوری‌های مختلفی برای ساخت لاستیک‌هایی که پنجر نمی‌شوند طراحی شده است، اما شاید فناوری جدید شرکت پولاریس را بتوان متفاوت از همه آنها دانست. این لاستیک جدید غیربادی است. به کارگیری لاستیک‌هایی که به باد نیاز ندارند پدیده جدیدی نیست. با این حال لاستیک جدید تولید شده از سوی شرکت پولاریس، ساختاری شبیه کندوی زنبور عسل دارد.

این لاستیک از پلیمر انعطاف‌پذیر خاصی تولید می‌شود و همین ساختار ظاهری و پلیمری سبب می‌شود ​​مقاومت شگفت‌انگیزی در برابر عواملی که سبب پنچری لاستیک‌های معمولی می‌شوند، داشته باشد. شرکت پولاریس این لاستیک ویژه را ابتدا برای مقاصد نظامی طراحی کرده بود، اما این بار با نصب آن روی نوعی«خودروی همه جا رو» (ATV) قصد دارد آن را به عموم مردم عرضه کند. خودروهای همه جا رو که بیشتر شبیه موتور سیکلت با چهارچرخ هستند، قابلیت حرکت در سطوح مختلف اعم از آسفالت، خاکی و سنگلاخ را دارند. این دسته از خودروها کاربردهای زیادی از تفریح تا انجام عملیات امداد و نجات در مناطق دور افتاده و صعب‌العبور را به انجام می‌رسانند.

برای آزمایش میزان کارکرد این لاستیک جدید، ابتدا گلوله‌ای از یک تفنگ کالیبر 50 به آن شلیک شد و سپس این خودروی همه جا رو مسیری 563 کیلومتری را بدون هیچ گونه مشکل طی کرد. در نتیجه مشخص شد هیچ چیز نمی‌تواند سبب پنچری این لاستیک شود و فقط پس از فرسودگی باید آن را تعویض کرد. شرکت پولاریس این لاستیک جدید را روی محصول جدید خود با نام WV850 H.O نصب کرده است. این وسیله نقلیه حدود 500 کیلوگرم وزن دارد و می‌تواند تا 385 کیلوگرم بار را با خود حمل یا 680 کیلوگرم را همراه خود بکشد. تعداد محدودی از این خودروهای همه جا رو بزودی با قیمت حدود 45 میلیون تومان به بازار جهانی عرضه خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر