jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۵۸۶۴۲۵   ۱۶ مرداد ۱۳۹۲  |  ۱۳:۵۷

میزان اسید فولیک «ماش» به قدری بالاست که کارشناسان تغذیه توصیه می‌کنند خوردن آن نقش موثری در پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی دارد.

 

 
کار‌شناس مسئول گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: دانه ماش، حاوی بسیاری از مواد مورد نیاز بدن است و در عین حال کالری کمی دارد. زودهضم بوده و از آنجا که ماده غذایی متعادلی است مصرف آن به دیابتی‌ها نیز توصیه می‌شود. 
نقشی ادامه داد: پتاسیم ماش نیز فراوان است بنابراین مصرف آن برای مبتلایان به پرفشاری خون، توصیه می‌شود. ماش از نظر منگنز و سلنیوم که خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارند، نیز غنی است و مصرف آن موجب پیشگیری از بیماری‌های مزمن می‌شود. به علت دارا بودن ویتامین آ و د نیازهای بدن ما را تامین می‌کند و برای تقویت اعصاب و بینایی نیز مفید است.
وی تاکید کرد: استفاده از ماش به شکل جوانه خواص آن را چند برابر می‌کند؛ چرا که فرآیند همه مواد مغذی به‌ ویژه آهن افزایش یابد. 
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر