jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۵۵۷۳۱۳ ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۰:۲۵

قوطی کنسرو تاریخ گذشته یا بیسکویت‌هایی که بوی ماندگی گرفته‌اند در کابینت آشپزخانه، اتفاق ناخوشایندی است. نکته‌های پی گفته کمک می‌کند تا خوراکی‌ها و غذا‌ها را مدیریت و از خراب شدن و دور ریختنشان پیشگیری کنید.

به کابینت‌ها سر و سامان دهید

کلوچه‎‌ها و بیسکویت‌هایی را که بسته‎بندیشان باز است به طور مناسب نگهداری کنید. برای نگهداری غلات و خشکبار از کیسه‌های مخصوص که درشان خوب بسته و راحت باز می‌شود، استفاده کنید. قوطی‌های کنسرو و مواد غذایی قدیمی‌تر را در قسمت‌های جلویی بچینید تا زود‌تر مصرف شوند. باقیمانده غذا‌ها را جایی در دسترس قرار دهید تا آن‌ها را زود‌تر مصرف کنید.

به بسته‌بندیها دقت کنید

برای نگهداری طولانی‌مدت غذا‌ها آن‌ها را در کیسه و ظرف‌های مخصوص دردار بریزید و هوای داخل آن را خارج کنید و در فریزر بگذارید. همه قوطی‌ها و بسته‌بندی‌ها برای استفاده مجدد مناسب نیستند. ظروف شیشه‌ای که خوب تمیز می‌‎شوند برای نگهداری خوراکی‌ها مناسب‌اند اما در مورد قوطی‌های فلزی آلومینیومی توصیه می‌شود پس از باز کردن، مواد غذایی داخل این ظروف نگهداری نشوند. ظروفی هم که خوب شسته نمی‌شوند به محل مناسبی برای رشد باکتری‌ها تبدیل می‌شوند.
به‌هم‌ریختگی‌ها را از بین ببرید
قوطی‌های کوچک را در ظروف بزرگ کنار هم قرار دهید. خوارکی‌هایی که احتمال ریختنشان وجود دارد به شکل عمودی در ظرف مناسبی قرار دهید. برای استفاده راحت‎‌تر می‌توانید از یک ظرف یا سبد چهارگوش دسته‌دار استفاده کنید.
هنگام خرید ظروف نگهداری مواد خوراکی به شکل آن‌ها هم توجه کنید. ظروف چهارگوش فضای کابینت و یخچال را افزایش خواهند داد.
>> آی کمک
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر