jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۵۵۷۳۱۳   ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۰:۲۵

قوطی کنسرو تاریخ گذشته یا بیسکویت‌هایی که بوی ماندگی گرفته‌اند در کابینت آشپزخانه، اتفاق ناخوشایندی است. نکته‌های پی گفته کمک می‌کند تا خوراکی‌ها و غذا‌ها را مدیریت و از خراب شدن و دور ریختنشان پیشگیری کنید.

به کابینت‌ها سر و سامان دهید

کلوچه‎‌ها و بیسکویت‌هایی را که بسته‎بندیشان باز است به طور مناسب نگهداری کنید. برای نگهداری غلات و خشکبار از کیسه‌های مخصوص که درشان خوب بسته و راحت باز می‌شود، استفاده کنید. قوطی‌های کنسرو و مواد غذایی قدیمی‌تر را در قسمت‌های جلویی بچینید تا زود‌تر مصرف شوند. باقیمانده غذا‌ها را جایی در دسترس قرار دهید تا آن‌ها را زود‌تر مصرف کنید.

به بسته‌بندیها دقت کنید

برای نگهداری طولانی‌مدت غذا‌ها آن‌ها را در کیسه و ظرف‌های مخصوص دردار بریزید و هوای داخل آن را خارج کنید و در فریزر بگذارید. همه قوطی‌ها و بسته‌بندی‌ها برای استفاده مجدد مناسب نیستند. ظروف شیشه‌ای که خوب تمیز می‌‎شوند برای نگهداری خوراکی‌ها مناسب‌اند اما در مورد قوطی‌های فلزی آلومینیومی توصیه می‌شود پس از باز کردن، مواد غذایی داخل این ظروف نگهداری نشوند. ظروفی هم که خوب شسته نمی‌شوند به محل مناسبی برای رشد باکتری‌ها تبدیل می‌شوند.
به‌هم‌ریختگی‌ها را از بین ببرید
قوطی‌های کوچک را در ظروف بزرگ کنار هم قرار دهید. خوارکی‌هایی که احتمال ریختنشان وجود دارد به شکل عمودی در ظرف مناسبی قرار دهید. برای استفاده راحت‎‌تر می‌توانید از یک ظرف یا سبد چهارگوش دسته‌دار استفاده کنید.
هنگام خرید ظروف نگهداری مواد خوراکی به شکل آن‌ها هم توجه کنید. ظروف چهارگوش فضای کابینت و یخچال را افزایش خواهند داد.
>> آی کمک
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر