jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۴۰۰۱۸   ۰۹ ارديبهشت ۱۳۸۳  |  ۰۲:۱۷

جام جم آنلاین: اسکناس جدید 50 دلاری که روز دوشنبه 26 آوریل به نمایش درآمد. این اسکناس رنگ سبز سنتی واحد پول امریکا را حفظ کرده اما به آن رگه های آبی و قرمز افزوده شده که کار جعلی را برای جاعلان اسکناس های دلار

غیرممکن کرده است.

dollar2

به گزارش رادیو بین المللی فرانسه ، اسکناس 50 دلاری دومین اسکناس واحد پول امریکا است که پس از اسکناس 20 دلاری در سال 2003 تغییراتی در آن داده شده است.
این اسکناس در چاپخانه فورت ورث در جنوب تگزاس چاپ شده است که 55 درصد اسکناس های امریکایی در این چاپخانه چاپ می شوند.
جان اسنو وزیر خزانه داری امریکا هنگام معرفی اسکناس جدید 50 دلاری گفت: این اسکناس دارای ویژگی هایی است که آن را به دشوارترین واحد پول برای جعل تبدیل کرده است.

انتشار یک اسکناس 20 دلاری جدید رنگی و غیر قابل جعل
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

سوریه پس از جنگ با داعش زیرساخت کشور خود را از دست داد و پس از پایان جنگ که ایران نقش اساسی داشت، قرار شد بخشی از اقتصاد این کشور نصیب ما شود. متاسفانه در موضوع سوریه پیشرفتی نداشتیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر