jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۸۰۴۶   ۰۲ شهريور ۱۳۸۲  |  ۰۱:۰۲

جام جم آنلاین- امانوئل ایجه وره رییس سازمان صلیب سرخ نیجریه جمعه شب 22 اوت اعلام کرد در جریان درگیری های قومی هفته گذشته در شهر واری در جنوب این کشور دستکم 100 نفر کشته شده اند.

به گزارش رادیو فرانسه امانوئل ایچه وره رییس سازمان صلیب سرخ نیجریه گفت در جریان درگیری های قومی میان اقوام ایجاو و ایتسکری در هفته گذشته در شهر واری دستکم 100 نفر کشته و بیش از 1000 نفر مجروح شده اند.
با این که دو روز از امضای یک آتش بس میان رهبران دو قبیله می گذرد اما اجساد فراوانی در گوشه و کنار شهر واری مشاهده می شود.

ایچه وره افزود ، بستری کردن مجروحان در دو بیمارستان شهر واری بسیار دشوار است ، زیرا کارکنان پزشکی که متعلق به یکی از این اقوام هستند از مداوای مجروحان قوم دیگر خودداری می کنند.
نیجریه صدها پلیس و سرباز مسلح را برای پایان دادن به درگیری های قومی به شهر واری اعزام کرده است.

20 نفر در درگیری های قومی در نیجریه کشته شدند
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر