jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۷۵۸۷۷   ۰۳ شهريور ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۱

اینقدر هر جا که می‌روی ماشین عروس می‌بینی و جشن عروسی که باورت نمی‌شود این همه زوج در همین تهران زندگی می‌کنند! قدیم‌ها عروس و داماد بودن خیلی ساده بود. مراسم‌ها ساده و باصفا برگزارمی شد و خیلی از گرفتاری‌های امروز وجود خارجی که نداشت هیچ، حتی به مخیله کسی هم خطور نمی‌کرد.

اما امروز عروس و داماد بودن دردسرهایی دارد که به چند نمونه آن و برای روشن شدن اذهان اشاره می‌کنیم... .

اگر عروس باشی باید یک ماه مانده به مراسم عروسی کار و زندگیت را تعطیل کنی و بیفتی دنبال جهیزیه و چیدن خانه البته همه اینها بستگی به این دارد که داماد خانه را تهیه کرده باشد و گرنه مجبورید که تا زمان تهیه خانه حرص بخورید.

اگر عروس باشید با تلفن‌ها و سوال و جواب‌های فامیل در هفته‌های آخر کلافه خواهید شد چون حوصله فامیل از انتظار سر رفته! و بی‌صبرانه منتظرند تا قبل از مراسم از چند و چون لباس و آرایشگاه و برنامه شما برای مراسم با خبر باشند. در این مورد خانواده عروس هم بی‌نصیب نخواهند بود.

اگر عروس باشید مجبوری کل شهر را بگردی تا آرایشگاهی را پیدا کنی که کمتر از بقیه سرت کلاه بگذارد و منصف‌تر باشد.

اگر عروس باشید باید شب قبل از مراسم سعی کنی در شلوغی مهمان‌ها و سر و صدا زیاد شب زود به خوابی البته برای موفقیت در این امر باید قبل از آن تمرین کرده باشید. مترو، کنسرت، سینما و اصولا مکان‌های شلوغ برای تمرین توصیه می‌شود.

اگر عروس باشی و عروسیت تابستان باشد مجبوری در آفتاب تموز در دمای 40 درجه تابستان در باغ لبخند بزنی و عکس بگیری.

اگر عروس باشی و عروسیت زمستان هم باشد به حالت فرقی ندارد چون در سرمای زیر صفر مجبوری همان کارها را انجام بدهی با این تفاوت که قطعا بعد از مراسم 40 درجه تب‌خواهی داشت.

حالا اگر داماد باشی فقط باید پول داشته باشی و نه هیچ چیز دیگر. چون بیشتر کارهای مربوط به داماد فقط و فقط با پول حل می‌شود. مثل تهیه خانه و خرج عروسی و... (در این جور مواقع داشتن پدری پولدار بسیار راهگشا خواهد بود.)

اگر داماد باشی تهیه میوه و شیرینی مراسم و رساندن آن به تالار به عهده شما خواهد بود. البته داشتن پدر و برادر کاری !نیز در این زمینه باز هم کارساز خواهد بود.

در مورد مراسم عقد و گرما و سرما هوا نیز شما هم مانند عروس مجبور به تحمل خواهید شد.

بعد از پایان مراسم حمل و جابه‌جایی باقی مانده غذا، میوه و شیرینی بر عهده شما خواهد بود. (البته این مورد را هم می‌توانید به خانواده‌تان بسپارید.)

خوشحال باشید چون بعد از پایان مراسم زندگی مشترک شما آغاز خواهد شد که البته عروس بعد از مراسم‌های جانبی به شما ملحق می‌شود... .

آنچه گفته شد تنها نمونه بود و بی‌شک ملایمات و دغدغه‌های عروس و داماد به همین موارد ختم نخواهد شد. کاروان عروس، سربریدن گوسفند و... هر کدام مسائل و مشکلات خود را دارد که ذکر همه آنها در این مقال نمی‌گنجد، اما بی‌شک این مراسم هم با همه سختی‌ها خواهد گذشت و عروس و داماد تنها کسانی هستند که کمتر از باقی مهمانان از مراسم خود لذت می‌برند.

مریم طالقانی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر