jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۰۷۵۱۳   ۱۸ مهر ۱۳۸۷  |  ۱۱:۰۰

افرادی که ساعات متمادی در معرض مانیتور کامپیوتر هستند به دلیل توجه و تمرکز روی مانیتور ، کمتر پلک می‌زنند که این مساله موجب کاهش جریان اشک چشم می‌شود.

دکتر سهیلا فاضل‌نیا جراح و متخصص چشم در گفتگو با ایسنا گفت: پلک زدن کمتر در زمان قرار‌گیری در مقابل کامپیوتر موجب کاهش رفلکس‌های پلکی، کاهش جریان اشک چشم بر روی ملتحمه و قرنیه شده و در نتیجه قرمزی، تحریک‌پذیری و خستگی چشم را موجب می‌شود.

وی توصیه کرد: بهتر است افراد در هنگام کار با مانتیور به صورت ارادی بیشتر پلک زده تا جریان اشک به صورت طبیعی بر روی چشم وجود داشته باشد و در صورت شدت علائم از قطره‌های استاندارد اشک چشم استفاده کنند. 

وی در خصوص شفاف شدن چشم گفت: در این زمینه مصرف قطره‌های چشمی توصیه نمی‌شود. زیرا مصرف برخی از قطره‌های حاوی کورتون بدون تجویز پزشک خطرناک است.

همچنین مصرف سایر قطره‌ها نیز به علت داشتن مواد نگه دارنده در درازمدت توصیه نمی‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو