jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۹۸۸۰۶   ۰۹ شهريور ۱۳۸۷  |  ۰۰:۰۵

گروه رسانه: دوبله 2 فیلم «ماجراهای پینوکیو» و «اریک در سرزمین حشره‌ها» با سرپرستی مهین برزویی و جواد پزشکیان به پایان رسید. در دوبله «ماجراهای پینوکیو» حسین عرفانی به جای مارتین لاندو صحبت کرده است. وی ایفاگر نقش پیرمردی عروسک‌ساز به نام ژپتو است که در جوانی عاشق لئونا بوده، اما هیچ‌گاه موفق نشده عشقش را به وی ابراز کند، به همین دلیل لئونا با برادر او ازدواج کرده است. در یکی از روزها، ژپتو به جنگل می‌رود و درختی را قطع می‌کند تا عروسک بسازد، او نمی‌داند این درخت، همانی است که در روزگار جوانی حرف اول اسم خود و لئونا را روی آن حک کرده است. بر اثر جادوی عشق، عروسک که پینوکیو نام دارد، جان می‌گیرد و زندگی‌اش را همانند آدمی معمولی آغاز می‌کند. لورترینی شعبده‌باز بدجنس با گویندگی کسری‌ کیانی ‌ که نمایش عروسکی برای بچه‌ها اجرا می‌کند، پینوکیو را جذب خود می‌کند. سفر با گروه لورترینی، ماجراهای فراوانی را برای پینوکیو پدید می‌آورد و سرانجام او از عروسکی چوبی به یک انسان تبدیل می‌شود.

سایر دوبلورهای این فیلم 96 دقیقه‌ای که از شبکه تهران پخش خواهد شد؛ عبارتند از: مهوش افشاری (پینوکیو)،‌مریم صفی‌خانی (لئونا)، مریم رادپور(فلینه)، تورج نصر (ولته)، مهدی آرین‌نژاد (تینو)، سعید مقدم‌منش، ظفر گرایی، علیرضا شایگان، زویا خلیل‌‌آذر، نادر کی‌مرام، مجید صیادی، صغری‌سادات‌ هاشمی و نازنین یاری.

سفر به سرزمین حشره‌ها

در دوبله، «اریک در سرزمین حشره‌ها»، نسیم رضاخانی به جای پسربچه‌ای صحبت کرده است که اجدادش همگی حشره‌شناس بوده‌اند. او که با پدر بزرگش زندگی می‌کند، کاغذی را پیدا می‌کند و با خواندن آن به سرزمین حشرات می‌رود و ماجراهایی برایش اتفاق می‌افتد.

همت موی‌وند (پدربزرگ)، منوچهر زنده‌دل (پدر)، بیژن علی‌محمدی، شایسته تاج‌بخش، مهناز آبادیان، مینا شجاع، سیمین صارمی، ابراهیم شفیعی، شهراد بانکی، شوکت قهرمانی، مینا نخعی و سحر اطلسی نیز در دوبله این فیلم حضور داشته‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر