jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۴۳۱۴۱ ۳۱ مرداد ۱۳۸۶  |  ۲۳:۰۲

: تصمیم امریکا برای قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروههای تروریستی با واکنش های بسیاری در داخل و خارج مواجه شد.


حمایت های مردمی و گروههای سیاسی داخلی که در دو جبهه متفاوت اصلاح طلبان و اصولگرایان در داخل قابل ترسیم است ، نشان از پایگاه مردمی سپاه دارد. هدفهای احتمالی امریکا را می توان از لابه لای تحلیل های رسانه های غربی بخوبی دریافت . اولین هدف را باید راه انداختن جنگ روانی علیه کشورمان و برقراری پیوند سپاه با گروههای تروریستی دانست ؛ هدفی که سالهاست از زبان سردمداران امریکایی دنبال شده و می شود.
هدف دوم ، تضعیف پایگاه داخلی سپاه در میان مردم و گروههاست که با واکنش های روزهای اخیر عملا با ناکامی روبه رو شده است. این هدف با صراحت در تحلیل هرالد تریبیون آمده است . این نشریه غربی می نویسد: «یکی از هدفهای امریکا در تروریست اعلام کردن سپاه پاسداران ، ایجاد شکاف در افکار عمومی مردم ایران است».
بی.بی.سی در تحلیلی متفاوت چنین می نویسد: «تصمیم امریکا برای گنجاندن احتمالی نام سپاه در فهرست گروههای تروریستی ، بخشی از برنامه کلان تر امریکا برای مقابله با دولت احمدی نژاد است».
بی.بی.سی در ادامه تصریح می کند: «به عبارت دیگر فشار امریکا به سپاه به منظور اعمال فشار به دولت احمدی نژاد است».(1)
سپاه ، فرزند انقلاب و پاسدار ارزش های آن است و به همین دلیل همواره در نزد مردم و همه جریان های سیاسی از محبوبیت بالایی برخوردار است . بخش عمده نگرانی امریکا به توانمندی های این نهاد مردمی و نظامی بازمی گردد. در این موضوع امریکایی ها عملا خواسته اند پاسخگوی نگرانی های رژیم صهیونیستی باشند. آنان بخوبی می دانند سپاه ، ارتش و بسیج موثرترین پایگاه های بازدارنده در برابر هر تهدیدی به شمار می روند. از این رو دفاع از نهادهای انقلابی بویژه سپاه امروز و همیشه یک وظیفه ملی و انقلابی محسوب می شود. هرچند می دانیم و می دانید از ناحیه تهدیدات دشمن اصلی این مرز و بوم هیچ گردی بر این شجره طیبه انقلاب نخواهد نشست.
1- ( 28 مرداد 1386 - مقاله تشدید فشار امریکا علیه سپاه پاسداران - بی.بی.سی)

بیژن مقدم
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر