قیمت خودرو ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ | قیمت خودرو تغییر می‌کند؟

قیمت خودرو در بازار آزاد امروز دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ نسبت به روز گذشته تغییر محسوسی نداشته است.
کد خبر: ۱۳۸۰۸۱۵

قیمت خودرو همچنان در نوسان است. واردات خودرو می تواند در کاهش قیمت خودرو موثر باشد. افزایش نرخ مواد اولیه یکی از عوامل رشد قیمت خودرو در بازار است.افزایش نرخ دلار بر قیمت خودرو تایرگذار است. جدیدترین قیمت خودرو را در جدول زیر مشاهده کنید.
 
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،  قیمت روز خودرو به شرح ذیل است :
 
قیمت خودرو ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ | قیمت خودرو تغییر می‌کند؟
قیمت خودرو ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ | قیمت خودرو تغییر می‌کند؟

جدیدترین قیمت خودرو‌های وارداتی در بازار


همچنین بر اساس مشاهدات میدانی قیمت خودرو‌های خارجی در کشور، با تغییرات در نرخ همراه است.
 
 
قیمت خودرو ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ | قیمت خودرو تغییر می‌کند؟
 

پیش‌بینی قیمت خودرو در روز‌های آینده


فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: در حال حاضر بازار خودروی کشور در وضعیت رکودی قرار دارد. اگر مذاکرات وین به نتیجه برسد، بازار مجددا در رکود می‌رود و با اندکی کاهش قیمت مواجه خواهیم بود. اما این روند کوتاه مدت است و سپس روند تورمی بسیار کندی را پیش می‌گیرد.

او افزود:، اما اگر مذاکرات به نتیجه‌ای نرسد، در فصل پاییز جهش قیمت در بازار دیده می‌شود. دولت نیز سعی در گفتار درمانی و کنترل قیمت‌ها خواهد کرد.
 
 

کاهش قیمت خودرو در کدام محصولات بیشتر بود؟

موتمنی درباره اینکه در هفته گذشته کدام محصولات کاهش قیمت بیشتری داشته‌اند، گفت: محصولاتی که عرضه بیشتری دارند و فاکتور می‌شوند افت قیمت بیشتری را تجربه کرده‌اند و حداقل ۷ میلیون تومان ارزان شده‌اند، اما در بازار خودرو‌هایی که عرضه کم است تفاوت قیمت چندان زیاد نیست و در حد ۲ تا ۳ میلیون تومان بوده است. او با اشاره به اینکه در محصولات سایپا کاهش قیمت از مدت‌ها پیش آغاز شده گفت: با توجه به اینکه عرضه محصولات این خودروساز خوب بوده کاهش قیمت خوبی اتفاق افتاده و در محصولات ایران خودرو نیز محصولاتی که فاکتور می‌شوند مثل پژو پارس، هایما و ۲۰۷ اتوماتیک دست‌کم بین ۴ تا ۷ میلیون تومان افت قیمت داشته‌اند. به‌گفته موتمنی، کاهش قیمت خودرو‌هایی که درحال فاکتور شدن هستند در ماه‌های گذشته تداوم داشته و به‌طور مثال قیمت پژو ۲۰۷ اتومات از خرداد تا‌کنون ۱۰۰ میلیون ارزان شده است. رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران، کاهش قیمت خودرو‌های دارای محدودیت عرضه را کم اعلام کرد و افزود: ۲۰۶ تیپ ۲ عرضه خوبی ندارد و ۲ ماه در کانال ۳۰۴ میلیون تومان بود و به تازگی به زیر ۳۰۰ و به محدوده ۲۹۷ میلیون تومان رسیده است.
 
قیمت خودرو و هشدار درباره وعده‌های پیش‌فروش

او همچنین با هشدار نسبت به سوءاستفاده برخی افراد از افزایش احتمال واردات گفت: برخی با سودجویی از شرایط موجود از هم‌اکنون شرایطی را برای پیش‌فروش خودرو‌های وارداتی و گذر موقت اعلام کرده و با اخذ مبالغی از خریداران، وعده تحویل یک‌ماهه یا دوماهه خودرو به مردم می‌دهند. مردم باید هشیار باشند و بدانند که این قرارداد‌ها روی کاغذ و فاقد هرگونه اعتباری است.
 
تکلیف واردات هنوز مشخص نیست و تا زمان نهایی نشدن آیین‌نامه واردات و مشخص شدن زمان و تعرفه واردات هیچ‌کس نمی‌تواند در این زمینه وعده‌ای به مصرف‌کنندگان بدهد. موتمنی افزود: خودرو‌های داخلی نیز هم‌اکنون فقط به‌صورت اینترنتی فروخته می‌شوند و مبلغ خرید خودرو نیز باید به‌حساب تولیدکننده واریز شود و نه اشخاص متفرقه، در نتیجه افرادی که به خرید خودرو از این افراد و آگهی‌های فریبنده اعتماد کنند باید بعد‌ها به‌دنبال بازگشت پولشان بدوند.
 
 
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها