‌عضو هیات رئیسه مجلس یازدهم در گفتگو با «جام‌جم»:

با حوصله مذاکره کردیم

حالا که ۹ماه از آغاز مذاکرات ایران و ۴+۱ در دوره جدید دیپلماسی دولت سیزدهم می‌گذرد، خبر‌ها از مذاکرات حاکی از موافقت آمریکا با دو پیشنهاد ایران است.
کد خبر: ۱۳۷۶۵۶۱
در همین زمینه احمد امیرآبادی‌فراهانی، نماینده قم در گفتگو با جام‌جم با اشاره به اعلام موافقت مقامات آمریکایی با دو‌پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران در حوزه مذاکرات هسته‌ای خاطرنشان کرد: در طول چهار دهه گذشته، مقاومت ملت و نظام در برابر توطئه‌ها و برنامه‌هایی که از سوی غرب و ایالات متحده طراحی شده بود، نشان داد پافشاری بر حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران همواره منتج به نتیجه است.

امیرآبادی افزود: این امر باعث تامین خواسته‌های به‌حق ملت خواهد شد. ما با ایستادگی در برابر هر تهدیدی و تبدیل چالش‌ها به فرصت‌ها توانستیم امتیازات خوبی از دشمنان نظام و انقلاب بگیریم.

وی با اشاره به تدابیر تیم مذاکره‌کننده ایرانی در مذاکرات هسته‌ای گفت: نمایندگان جمهوری اسلامی در این گفتگو‌ها با حوصله پای میز مذاکرات حاضر شدند و با دقت مسائل را پیگیری کردند و اسیر جوسازی‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی طرف‌های مقابل قرار نگرفتند.

عضو هیات رئیسه مجلس، حمایت مردم را بزرگ‌ترین پشتوانه دستگاه دیپلماسی وسیاست خارجی کشور دانست و تصریح کرد: در جریان مذاکرات شاهد بودیم اعتماد عمومی نسبت به مسئولان کشور و همچنین نمایندگان جمهوری اسلامی در مذاکرات بین‌المللی و گفتگو‌های هسته‌ای افزایش پیدا کرد و همین مسأله باعث شد تیم مذاکره‌کننده ما با اعتماد و اطمینان کامل پای میز مذاکرات حاضر شود و از مواضع به‌حق جمهوری اسلامی ایران دفاع کند.

وی با اشاره به فضاسازی‌های غرب و آمریکا برای مخدوش کردن اذهان عمومی و بین‌المللی نسبت به رویکرد‌های جدید دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی بیان کرد: از ابتدای شروع مذاکرات، همواره غرب در پی آن بود که با تشویش اذهان عمومی، اقدامات دولت سیزدهم را عاملی برای به بن‌بست رسیدن مذاکرات اعلام کند، اما با هوشیاری تیم مذاکره‌کننده و در دست گرفتن ابتکار عمل و ارائه راهکار این ابزار تبلیغاتی ناکارآمد جلوه کرد.

امیرآبادی‌فراهانی اضافه کرد: در فرآیند مذاکرات هسته‌ای، جمهوری اسلامی ایران نشان داد نسبت به به نتیجه رسیدن گفتگو‌های هسته‌ای اهتمام دارد، اما این توجه به آن معنا نیست که سایر اولویت‌های کشور مورد بی‌اعتنایی قرار گیرد.

از همین رو، ما در جریان مذاکرات شاهد اقداماتی از سوی نظام جمهوری اسلامی در حوزه آزمایش‌های هسته‌ای، مانور‌های نظامی داخلی و خارجی، تعامل با کشور‌های مختلف بودیم و در کنار آن به موضوع مذاکرات هسته‌ای هم توجه داشتیم.

وی به موضوع حراجی بزرگ اقتصادی در کشور هم اشاره کرد و گفت: این اقدام در حین مذاکرات هسته‌ای صورت گرفت و همراه با تحولات و آثاری در حوزه داخلی بود، اما با این وصف، دولت سیزدهم با اقتدار این برنامه را پیش برد، اما دشمنان تلاش کردند از همین موضوع به منظور ضربه زدن به اعتماد عمومی نسبت به عملکرد دولت استفاده کنند و نظام جمهوری اسلامی را ناتوان در بهبود شرایط اقتصادی کشور نشان دهند و از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ما امتیاز بگیرند؛ پروژه‌ای که البته با همراهی دولت و مردم ناکام ماند.

عضو هیات رئیسه مجلس مقاومت مردم، دولت سیزدهم، تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و شورای امنیت ملی را عامل اصلی موفقیت ملی دانست و تاکید کرد: در جریان گفتگو‌های هسته‌ای امتیازات خوبی از طرف مقابل گرفته شد.

با این وصف نباید از نظر دور داشت که اساسا توافق برجام هم تامین‌کننده همه خواسته‌های ایران نیست، اما تیم مذاکره‌کننده با ابتکار عمل و ایستادگی خود توانستند از حقوق حقه ملت ایران دفاع کنند و جلوی زیاده‌خواهی‌های طرف مقابل را بگیرند.

امیرآبادی‌فراهانی با تقدیر از عملکرد نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته‌ای تاکید کرد: باید قدر این تیم را دانست و مردم هم نشان دادند نسبت به تلاش‌های این مجموعه اعتماد دارند و در عین حال همچنان گرفتن تضمین و اخذ تعهد از طرف‌های مقابل برای لغو تحریم‌ها مورد انتظار مردم و نظام است.
 
منبع: روزنامه جام جم 
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها