jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۶۵۵۰۰ ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۰:۵۳

بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۴۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون عدد داروی انسانی در کشور است که این آمار در مقایسه با سال ۹۷ رشد ۲۳.۷ درصدی نشان می‌دهد.

رشد بیش از ۲۳ درصدی تولید دارو در سال ۹۸

به گزارش جام جم انلاین از ایرنا، بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تولید برخی کالاها، حاکی از این است که در مدت یاد شده ۶۰۴ هزار و ۵۰۰ تن پودر شوینده در کشور تولید شد که در مقایسه با سال پیش از آن افت ۵.۱ درصدی داشته است.

تولید ۲۳۱ هزار و ۷۰۰ تن لاستیک خودرو (رشد چهار درصدی)، یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن کاغذ (رشد ۷.۴ درصدی)، ۵۱۹ هزار و ۴۰۰ تن کارتن (رشد ۶ دهم درصدی)، ۶۹۸ هزار متر مکعب نئوپان (رشد ۱۲.۲ درصدی)، یک میلیون و ۲۱۶ هزار و ۹۰۰ متر مکعبی فیبر (رشد ۱.۴ درصدی) در این مدت قابل اشاره است.

در ۱۲ ماهه سال ۹۸ کارخانجات داخلی موفق به تولید ۳۶ هزار و ۶۰۰ تن سموم دفع آفات نباتی شدند که در مقایسه با سال ۹۷ رشد ۳۷.۲ درصدی داشته است.

در این مدت تولید روغن صنعتی و موتور تصفیه اول با افت ۱۳.۲ درصدی در مقایسه با سال ۹۷ به ۵۶۷ هزار و ۳۰۰ تن رسید.

در سال ۹۸ تولید چرم و انواع پایپوش نیز به ترتیب با رشد ۹ دهم درصدی و دو دهم درصدی به ۴۹ میلیون فوت مربع و ۱۳۹ میلیون و ۳۰۰ هزار زوج رسید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

مشکل اقتصاد با تعویض ریال و تومان برطرف نمی‌شود

مشکل اقتصاد با تعویض ریال و تومان برطرف نمی‌شود

دیروز در صحن علنی مجلس مصوبه حذف چهار صفر از پول و تغییر واحد پول ملی از ریال به تومان تصویب شد و بر این اساس، بانک مرکزی باید ساز و کار حذف اسکناس‌های فعلی و ورود اسکناس‌ها با واحد پولی جدید را در برنامه کاری خود قراردهد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر