jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۷۵۰ ۲۷ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

سریال‌های خوب و جذاب و جوان‌پسند به لحاظ ساختار و متن به‌شدت دقیق و حساب‌شده تولید می‌شوند و سازندگان حواسشان هست که کم نگذارند و در همه جزییات با درنظرگرفتن پایه‌های استاندارد تولید ناب پیش بروند.

برای تولید سریالها و برنامه‌های خوب چیزی که خیلی مهم است مسائل مالی است که باید هزینه شود و ایرادی هم ندارد که تلویزیون برای تولید یک سریال خوب یا یک برنامه خوب هزینه کند؛ همه جای دنیا چنین است که برای بالا بردن دامنه مخاطب بر تولید سریالهای جذاب تمرکز می‌کنند و هزینه می‌کنند برای تولید خوب.
شما مطمئن باشید اگر برای متن و کارگردانی خوب هزینه کنیم، حتما سریال های ماندگاری خواهیم ساخت که مخاطب‌پسند باشد. نگارش یک متن خوب و منحصربه‌فرد نیاز به بودجه خوب دارد و نمی‌شود با حداقل‌‌ها متن خوب نوشت. همین طور است برای ساخت و کارگردانی خوب که باید هزینه شود. رما‌ن نویسی و کارگردان خوب داریم و فقط باید برایشان هزینه در خور انجام دهیم که بتوانند کاری باکیفیت بالا ارائه دهند. متاسفانه با این تورم لجام‌گسیخته‌ای که در جامعه داریم حل مشکلات مالی پروژه‌ها بسیار سخت شده و تولیدکنندگان هم مقصر نیستند چون واقعا بودجه کم است. با صرفه‌جویی و بودجه کم می‌شود کار متوسط ساخت ولی سخت است که کار خوب تولید کرد.در امور فرهنگی به‌نظرم باید قدری با دست بازتر هزینه کرد و در عوض آن صرفه‌جویی را در بخش‌های دیگر که شاید دردی از مردم هم دوا نکند، انجام داد.
خست به خرج دادن در تولید، کارها را بی‌کیفیت می‌کند و باعث می‌شود که مخاطبان نیاز خود را در مدیاهای دیگر جست‌وجو کنند و سپس به این مدیاهای غریبه عادت می‌کنند و کم کم از تلویزیون خودمان فاصله گرفته و با آن غریبه می‌شوند و این غریبگی برای ما به‌خصوص نسل جوان خوب نیست و نباید گذاشت نسل جوان از فرهنگ خودمان فاصله بگیرد.


مجید شهریاری

بازیگر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر