jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۱۴۷۷   ۱۱ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

اکثر ما وقتی واژه «طبس» را می‌شنویم، بیابانی بی آب و علف در ذهنمان تداعی می‌شود. اواخر تابستان و اوایل پاییز فرصت خوبی است برای این‌که شهرمان را به مقصد طبس ترک کنیم و از دیدن جاذبه‌های طبیعی متنوع آن حیرت کنیم. در طبس چیزی شبیه قشم می‌بینید، در رودخانه‌ای مثل تنگه‌واشی قدم می‌زنید، نخلستان‌های جنوب را تماشا کرده و لذت پیاده‌روی در بیابان را هم تجربه می‌کنید. البته اگر ابتدای بهار به طبس بروید از بوی بهار‌نارنج مست می‌شوید، اما حالا هم زمان بدی برای رفتن به این منطقه نیست.

توضیحات تکمیلی
بی‌شک طبس یکی از زیباترین شهرهای کویری ایران است که دارای جاذبه‌های فراوان طبیعی، تاریخی و فرهنگی می‌باشد. متاسفانه این شهر زیبای کویری و روستاهای اطراف آن تا‌کنون برای گردشگران و مشتاقان طبیعت‌گردی ناشناخته مانده‌ و کمتر گردشگری پا به این مناطق بکر کویری گذاشته است. طبس این شهر زیبا و بی‌همتای کویر مرکزی ایران دارای چنان جاذبه‌های گردشگری است که کمتر کسی باور می‌کند با این‌چنین تصاویر و مناظر شگفت‌انگیز رو‌به‌رو شود. شهرستان طبس، شهری کویری در غرب استان خراسان جنوبی ایران است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر