jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۱۲۳۱۲۳۹ ۱۰ مهر ۱۳۹۸  |  ۱۴:۰۹

برنامه‌های منتخب حوزه معارف و قرآنی فصل پاییز معاونت صدا در رادیو اعلام شد.

پاییز معارف و قرآن در رادیو

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی معاونت صدا، برنامه‌های «تسنیم»، «والعصر»،«قرآن و زندگی»، «اکسیر» و «محله تلاوت»از شبکه رادیویی قرآن و «تا جمعه ظهور»و«به رنگ خدا» از شبکه رادیویی معارف به عنوان برنامه‌های منتخب معاونت صدا در پاییز سالجاری معرفی شده‌اند.

مجله صبحگاهی «تسنیم »در صبحگاهان رادیو قرآن تلاش می‌کند با پخش آیتم های جذاب و شنیدی تولیدی و زنده صبحی همراه با نشاط معنوی برای شنوندگان رقم بزند. همینطور تلاش می‌شود ضمن انطباق موضوعات روز و مورد ابتلا مخاطبان با آموزه های قرآن کریم به معرفت افزایی با رویکرد اطلاع رسانی بپردازد.

این برنامه زنده که در ساختار «کلامی- پیامی- آوایی » و با موضوع «اطلاع رسانی» قرار گرفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 6:40 صبح به تهیه کنندگی مسعودرضا خالقی و گویندگی محمدهادی صلح جو و هادی ربیعی پخش می‌شود.

مجله عصرگاهی «والعصر» با رویکرد اطلاع رسانی ضمن برگزاری مسابقات رادیویی برای شنوندگان تلاش می‌کند اخبار رویدادهای قرآنی کشور را به اطلاع شنوندگان برساند. گفتگو با کارشناسان، گزارش خبرنگاران افتخاری، گزارش از محافل انس با قرآن و ... از جمله بخش‌های این برنامه می‌باشد.

این برنامه زنده که در ساختار «کلامی- پیامی- آوایی»و با موضوع «اطلاع رسانی» قرار گرفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 17 به تهیه کنندگی محبوبه کلانتر و گویندگی حمید مجیدی مهر و مهدی صفری شنیده می‌شود.

بررسی موضوعات کاربردی و اجتماعی (که در برخی موارد از روزنامه ها و مسائل روز اقتباس می‌شود) و ارائه راهکارهای مستند به آیات قرآنی در قالب گفتگو با کارشناسی قرآنی و همینطور تماس های مخاطبان و گزارش از بخش های برنامه «قرآن و زندگی» است که در قالب ساختار « کلامی- پیامی- آوایی » و با موضوع اجتماعی شنبه تا دوشنبه به صورت زنده به تهیه کنندگی سمیه خراج و گویندگی حمید عبیری و آدینه الهیاری پخش می‌شود.

برنامه زنده «اکسیر » در ساختار « کلامی- پیامی- آوایی» و با موضوع قرآنی (آموزشی) پنج شنبه ‌ها ساعت 19 به تهیه کنندگی محمد حسن رحمانی وکارشناس مجری احمد فراهانی پخش می‌شود.در این برنامه تحلیل ، بررسی و بیان نکات آموزشی تلاوتهای شاخص برتر جهان اسلام و بیان شگردها و نکات آموزشی تلاوت توسط حاذق ترین کارشناسان قرآنی که قبل از پخش تلاوت ،زندگینامه و ویژگی های آموزشی قاری توسط کارشناس- مجری برنامه بیان می شود.

«محله تلاوت»،مجله شنیداری و البته تعاملی تلاوت محور است که طی آن علاوه بر اجابت درخواستهای تلاوت از سوی شنوندگان به پخش آیتمهای متنوع نظیر زندگینامه قاریان مصری و ایرانی و نیر محافل مشترک ، یادمان ،شاهد عینی ،و مقاطع تقلیدی خوانی می پردازد.دربخشهای زیادی از این آیتمها شاهد ابداع و خلاقیت هستیم . یکی از آنها زندگینامه قاریان ایرانی همراه با صدای خود ایشان است.
این برنامه در ساختار کلامی- پیامی- آوایی و با موضوع مجله‌ای شنیداری شنبه تا چهارشنبه به طور زنده به تهیه کنندگی سیدنورالدین سجادی و گویندگی علی جباری شنیده می‌شود.

ساخت برنامه«تا جمعه ظهور» در حوزه مهدویت است که به بیان شاخص ها مولفه ها ی دولت ساز در جامعه تمدن ساز مهدوی و با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب محور اصلی برنامه در فصل جدید است اخبار مهدوی، نمایشی، پخش آیات مهدوی گزارش از هنرمندان فعال در زمینه مهدویت از آیتم های این برنامه است که در ساختار «کلامی، پیامی، روایی» و با موضوع معارفی جمعه ها ساعت 9:30 به تهیه کنندگی سیدروح الله شجاعی و گویندگی حمید سوری و کارشناسی حجت الاسلام والمسلمین کاوند پخش می‌شود.

جنگ عصرگاهی ، اذان گاهی «به رنگ خدا» در ترویج سبک زندگی مومنان با محوریت آیات و روایات با توجه به نیازهای اجتماعی مخاطبان، چگونه به ابعاد مختلف زنگی خود با تمسک به آیات و روایات رنگ خدایی بزنیم، می‌کوشد.

نگاه نو به موضو عات معارفی، تعاملی بودن برنامه با مخاطبان و حضورفعال در فضای مجازی استفاده از کارشناسان به روز آگاهی به مسائل اجتماعی از مشخصات و بخش‌های فصل جدید این برنامه است که در ساختار«ترکیبی-نمایشی» از شنبه تا پنج‌شنبه ساعت 17:30 به طور زنده به تهیه کنندگی محمد حسین پورو سید محمد علی حسینیان و گویندگی رضا حبیبی و حمید سوری از آنتن فضیلت و معارف پخش می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر