jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۱۹۴۳۵   ۰۳ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

در سال‌های اخیر برای عکاسی از حیات‌وحش به مناطق حفاظت شده در مرز استان‌های سمنان و مازندران سفر کرده‌ام و طبیعت آنجا را بکر و جذاب یافتم. ورود به مناطق حفاظت شده نیاز به اخذ مجوز دارد، ولی می‌توان تنها یا همراه با خانواده به حاشیه آن مناطق زیبا و بهجت‌افزا سفر کرد.

توضیحات تکمیلی
پرور (به مازندرانی پلور: pelver) یکی از روستاهای مازندرانی‌زبان شهمیرزاد در استان سمنان است. این روستا در 30 کیلومتری شمال شهر شهمیرزاد (۶۶کیلومتری سمنان) و در دهستان پشتکوه واقع است. پرور در دره‌ای واقع شده‌است که کوه‌های مرتفع آن را احاطه کرده‌اند. بلندترین کوه‌های پرور، کالورد و ایوار نام دارند که هر دو در جنوب آن واقع شده‌اند. رودخانه پرور که از کوه ایوار سرچشمه گرفته ‌است از مشرق ‌آبادی می‌گذرد و به رودخانه تجن می‌ریزد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر