jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۹۳۵۸ ۰۲ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

مرد جوان، منکر قتل پدرش در جلسه دادگاه شد

قتل پدر با قرص برنج

مرد جوان که متهم است با ریختن قرص برنج در غذای پدرش وی را کشته و شریک کاری او و پسرش را نیز مسموم کرده است پس از جلب رضایت اولیای‌دم دیروز از جنبه عمومی جرم محاکمه شد. متهم هیچ‌کدام از اتهاماتش را نپذیرفت و ادعای بی‌گناهی‌اش را مطرح کرد .

به گزارش خبرنگار جام‌جم، 21 مرداد ۹۷ پیکر بی‌جان مرد ۵۳ ساله به نام امیر که علائم مسمومیت شدید داشت به بیمارستان امام حسین(ع) منتقل شد. یک پدر و پسر که آنها نیز مسموم شده بودند همراه وی به بیمارستان منتقل شدند و ادعا کردند امیر پس از خوردن غذا حالش بد شده و از حال رفته است.
پدر و پسر جوان تحت درمان قرار گرفتند و ساعتی بعد ترخیص شدند، اما امیر تسلیم مرگ شد. در حالی که بیمارستان علت فوت را تشخیص نداده بود پزشکی قانونی به بررسی جسد پرداخت و علت فوت را مسمومیت با قرص برنج عنوان کرد. در این میان شریک ‌کاری وی به نام حبیب تحت بازجویی قرار گرفت. وی گفت: من همراه پسرم و امیر و پسرش در یک مغازه لوازم خانگی در خیابان بهار با هم شریک هستیم .آن روز ناهارمان را گرم کردیم و با هم غذا خوردیم. اما پسر امیر به نام افشین دندان‌درد داشت و غذا نخورد. ما هنگام خوردن غذا متوجه بوی نامطبوعی شدیم که از آن به مشام می‌رسید. به‌همین دلیل غذا را نیمه‌کاره رها کردیم اما امیر پس از خوردن چند لقمه یکباره حالش بد شد .
با اظهارات این مرد و پسرش، پلیس در نخستین گام از تحقیق‌ها به بررسی دوربین مداربسته فروشگاه لوازم خانگی پرداخت و دریافت دوربین به طرز مرموزی خاموش بوده است. در حالی که پرونده رنگ و بوی جنایی به خود گرفته بود، افشین تحت بازجویی قرار گرفت و به قتل اعتراف کرد. وی گفت: من و پدرم سال‌هاست در فروشگاه لوازم خانگی مشغول به کار هستیم. مدتی بود دچار مشکل مالی شده بودم و 400 میلیون تومان بدهکاری داشتم. نیمی از آن را در معاملات لوازم خانگی بدهکار بودم و مقداری را هم در قمار باخته بودم. برای فرار از دست طلبکار‌ها می‌خواستم خودکشی کنم. به همین خاطر به خیابان ناصرخسرو رفتم و قرص برنج خریدم.
وی ادامه داد: آن روز می‌خواستم با قرص برنج خودم را بکشم اما یکباره فکر تازه‌ای به ذهنم رسید. قرص را در غذای پدرم و شریک کاری او ریختم تا پدرم را بکشم، فکر می‌کردم با مرگ پدرم به‌زودی می‌توانم تمام اموالش را تصاحب کنم. من پس از گرم کردن غذای پدرم و شریک کاری او و پسرش به بهانه دندان‌درد غذا نخوردم و مغازه را ترک کردم. وقتی به مغازه برگشتم آنها غذا را خورده و مسموم شده بودند .
به‌دنبال اظهارات افشین برای او کیفرخواست به اتهام قتل پدرش و شروع به قتل شریک کاری او و پسرش صادر و پرونده به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. در این میان اولیای‌دم اعلام رضایت کردند.
به این ترتیب افشین دیروز با رضایت اولیای دم و در حالی که با وثیقه آزاد بود از جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه ایستاد و اتهاماتش را انکار کرد. او خودش را بی‌گناه خواند و گفت: من آن زمان تحت‌تاثیر مشکلات مالی دچار افسردگی شده بودم و حالم بد بود. به همین خاطر تصمیم به خودکشی گرفتم. من قرص برنج را خریدم و در مغازه گذاشتم تا در فرصت مناسبی آن را بخورم. اما وقتی مغازه را ترک کردم نمی‌دانم چه کسی قرص‌ها را داخل غذای پدرم و شریک کاری او و پسرش ریخته است. من انگیزه‌ای برای کشتن پدرم نداشتم و تحت فشار روانی به قتل پدرم اعتراف کردم.
سپس وکیل وی به دفاع پرداخت و گفت: بیمارستانی که امیر و شریک کاری و پسرش به آن منتقل شدند نتوانسته متوجه مسمومیت آنها با قرص برنج شود و پزشکی قانونی پس از بررسی محتویات معده امیر علت فوت را مسمومیت با آرسنیک اعلام کرده است. از این‌رو به نظر می‌رسد امیر خودش قرص برنج را خورده باشد و هیچ اتهامی متوجه موکلم نیست. از این‌رو تقاضای برائت وی را دارم.
در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر