نوانما برگزیده های نوا کد خبر: ۱۱۷۰۶۱۸ ۲۵ مهر ۱۳۹۷  |  ۰۹:۵۹

برنامه پنجاه سال زندگی با پینک فلوید همراه با نمایش دو مستند درباره این گروه در برنامه ی یک ماه یک نشست، در پردیس سینمایی چارسو اجرا می شود.

پنجاه سال زندگی با پینک فلوید+صوت

برنامه پنجاه سال زندگی با پینک فلوید همراه با نمایش دو مستند درباره این گروه در برنامه ی یک ماه یک نشست، در پردیس سینمایی چارسو اجرا می شود.
در این برنامه، مستند بلند «پینک فلوید: در پس دیوار» و مستند کوتاهی دربارهٔ سید بَرِت بنیانگذار و نابغهٔ این گروه به نمایش در می آید و در بخش تحلیل، بخش هایی از کنسرت های مختلف آنها، فیلم مشهور «دیوار» ساختهٔ آلن پارکر و قطعاتی از گروه های تحت تأثیر گروه پینک فلوید هم پخش و بررسی می شود. همچنین به نسبت و علایق ایرانیان با این گروه و تقابل بین دوستداران ایرانی راجر واترز و دیوید گیلمور و رگ و ریشهٔ این سلیقه ها اشاره خواهد شد.

گروه راک پینک فلوید Pink Floyd که از موثرترین و موفق ترین گروه های راک در همه زمان ها می باشند، در انگلستان توسط سید برت، نیک میسن، راجر واترز و ریچارد رایت در سال 1965 تشکیل شد.
از این گروه تاکنون آلبوم های: نی‌زن بر دروازه‌های سپیده‌دم (۱۹۶۷)، یک نعلبکی رمز و راز (۱۹۶۸)، موسیقی متن فیلم بیشتر (۱۹۶۹)، اوماگوما (۱۹۶۹)، مادر قلب‌اتمی (۱۹۷۰)، فضولی (۱۹۷۱)، تیره و تار در پشت ابر (۱۹۷۲)، نیمه تاریک ماه (۱۹۷۳)، کاش اینجا بودی (۱۹۷۵)، جانوران (۱۹۷۷)، دیوار (۱۹۷۹)، برش نهایی (۱۹۸۳)، لغزش آنی در عقل (۱۹۸۷)، ناقوس جدایی (۱۹۹۴)، رودخانه بی‌پایان (۲۰۱۴) متشر گردیده است. همچنین بیش از 50 تک آهنگ و چند آلبوم زنده و گردآوری شده، از آثار این گروه موفق می باشد.

این برنامه که همراه با زیرنویس فارسی اختصاصی برای برنامهٔ یک ماه یک نشست به کوشش امیر پوریا منتقد و مدرّس سینما می باشد، جمعه 27 مهر ماه 1397 ساعت 18:30 در پردیس سیینمایی چارسو سالن 2 اجرا خواهد شد.
علاقه مندان می توانند از سایت تیوال به آدرس www.tiwall.com بلیط این برنامه را تهیه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: