jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۶۲۹۰۱   ۱۴ شهريور ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مدیرعامل ستاد دیه با تاکید بر این‌که وضعیت محکومان مهریه بسیار بغرنج است، افزود: متاسفانه برخی افراد برای پیش‌قسط مهریه در زندان هستند، یعنی حتی نمی‌توانند یک سکه پرداخت کرده و از زندان آزاد شوند.

به گزارش ایلنا، اسدا... جولایی با تاکید بر اینکه وضعیت محکومان مهریه به دلیل افزایش قیمت سکه بسیار بغرنج است از ارائه طرح به مجلس برای رفع مشکل این محکومان خبر داد.

وی با اشاره به افزایش تعداد پروندههای محکومان مهریه به دلیل رشد ناگهانی قیمت سکه گفت: افزایش پروندههای محکومان مالی در پی بالارفتن قیمت سکه باعث شده، بسیاری از محاکم بر پروندههای محکومان مهریه تمرکز کنند.

وی ادامه داد: برخی از این افراد کسانی هستند که اعسار آنها ثابت شده و نمیتوانند قسط اول مهریه را پرداخت کنند، از همین رو در زندان به سر میبرند. همچنین افزایش قیمت سکه باعث شده ورودی به زندان به دلیل نپرداختن مهریه افزایش پیدا کند و پروندههای بسیاری برای تعدیل در اقساط مهریه در دادگاهها تشکیل شود.

مدیرعامل ستاد دیه با اشاره به افزایش زندانیان مهریه تصریح کرد: ستاد دیه بعد از تصحیح قانون دیات، حوادث رانندگی و قانون صدور چک که پس از تلاشهای بسیار به نتیجه رسید، در حال حاضر بر بحث مهریه تمرکز کرده و ما معتقدیم در بحث مهریه برخلاف موضوعات دیگر مشکل نقص قانون وجود ندارد، اما مشکلات اجرایی در این زمینه وجود دارد و قوانین مختلفی در خصوص مهریه مطرح شده و قضات درخصوص محکومان مهریه وحدت رویه ندارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر