رهبر انقلاب در بیانات مهمی برای رفع مشکلات اقتصادی به مسئولان نهیب زدند

صدای مردم

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار هزاران نفر از قشرهای مردم از استان‌های مختلف در سخنان مهمی درباره اوضاع اقتصادی و معیشتی، شرارت‌های آمریکا و پیشنهاد مذاکره و نیز ضرورت وحدت عمومی مردم و مسئولان خاطرنشان کردند: مشکلات اقتصادی و راه‌حل‌های آن معلوم است، هیچ بن بستی در کشور وجود ندارد و مسئولان در هر سه قوه باید با تلاش، کار مشترک و استفاده از نظرات کارشناسان، مشکلات و فشارها را از دوش مردم بردارند.
کد خبر: ۱۱۵۹۱۶۶

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، ایشان همچنین در خصوص موضوع مذاکره با آمریکا تأکید کردند: با آمریکایی‌ها به علت وجود استدلال‌های دقیق، تجربه گذشته و ضررهای فراوان مذاکره با یک رژیم متقلب و زورگو مذاکره نمی‌کنیم و در پرتو وحدت و همدلی مردم و مسئولان، این مرحله را بخوبی پشت سر خواهیم گذاشت.

رهبر انقلاب اسلامی در سخنان خود با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور و گرانی‌های فراوان اخیر که به بخش‌هایی از مردم به شدت فشار وارد کرده است، گفتند: اکثر کارشناسان اقتصادی و بسیاری از مسئولان متفق هستند که عامل همه این مشکلات تحریم‌ها نیست بلکه ناشی از مسائل درونی و نحوه مدیریت و سیاستگذاری اجرایی است.

عمده مشکلات اقتصادی اخیر مربوط به عملکردهاست

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای تأکید کردند: من نمی‌گویم تحریم‌ها اثر ندارد، اما عمده مشکلات اقتصادی اخیر مربوط به عملکردهاست و اگر عملکردها بهتر و با تدبیرتر و به هنگام‌تر و قوی‌تر باشد، تحریم‌ها تأثیر زیادی نخواهد داشت و می‌توان مقابل آن ایستاد.

ایشان به نوسانات اخیر بازار ارز و سکه و کاهش ارزش پول ملی اشاره کردند و افزودند: در همین قضایای ارز و سکه گفته شد مبلغ ۱۸ میلیارد دلار از ارز موجود کشور آن هم در حالی که برای تهیه ارز مشکل داریم، بر اثر بی‌تدبیری، به افرادی واگذار شد و برخی از آن سوء استفاده کردند. این موارد مشکلات مدیریتی است و ارتباطی با تحریم‌ها ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: وقتی ارز یا سکه به صورت غلط عرضه و تقسیم می‌شود، مشکلات فعلی به‌وجود می‌آید زیرا این قضیه دو طرف دارد، یک طرف آن فردی است که دریافت می‌کند و طرف دیگر آن کسی است که عرضه می‌کند. همه بیشتر به‌دنبال آن فردی هستند که ارز یا سکه را گرفته است در حالی که تقصیر عمده متوجه آن فردی است که ارز یا سکه را با بی‌تدبیری عرضه کرده است که اقدامات اخیر قوه قضاییه نیز در واقع برخورد با کسانی است که با یک تخلف و خطای بزرگ، زمینه‌ساز این مسائل و کاهش ارزش پول ملی شده‌اند.

ایشان به کمین گرفتن دشمن برای سوءاستفاده از این خطاها و بی تدبیریها اشاره کردند و افزودند: ما به دلایل گوناگون، دشمنان خبیث و رذل کم نداریم، آنها کمین گرفته اند تا همچون مگس روی زخم بنشینند و با سوءاستفاده از مشکلات ناشی از خطای برخی افراد، ناکارآمدی نظام و بن بست در کشور را القاء کنند تا مردم ناامید شوند.

هیچ بن‌بستی در کشور نیست

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: در کشور هیچ بن‌بستی وجود ندارد زیرا مشکلات کشور شناخته شده است و برای همه آنها نیز راه حل‌های شناخته شده‌ای وجود دارد و فقط باید مسئولان کمر همت ببندند.

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای با اشاره به پیشنهادها و نامه‌های متعدد جوانان انقلابی، مؤمن و خوش فکر برای حل مشکلات گفتند: اخیراً هم عده‌ای کارشناس اقتصادی که با دولت هم مخالفتی ندارند و برخی هم صاحب نام هستند، نامه‌ای دلسوزانه به رئیس جمهور محترم نوشته اند و ضمن برشمردن مشکلات ساختاری و موجود اقتصادی، راه حل‌ها را هم ارائه کرده اند که این راه‌حل‌ها اکثراً صحیح بودند.

ایشان با تأکید بر این‌که اغلب این راه‌حل‌ها قبلاً در شعارهای سال و سیاست‌های کلی اعلام شده بود، افزودند: بنابراین مشکلات اقتصادی کشور راه‌حل دارد و این‌گونه نیست که دشمن و برخی افراد دنباله رو او در داخل و در رسانه‌ها، خبیثانه تبلیغ کنند که کشور به بن‌بست رسیده و هیچ راهی جز پناه بردن به فلان شیطان یا شیطان اکبر وجود ندارد.

مسئولان، همکاران خوبی برای خود انتخاب کنند

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: مسئولان اجرای برخی از این راه‌حل‌ها را شروع کرده‌اند اما باید جدی تر انجام دهند و من این موضوع را در جلسات خصوصی به رؤسای سه قوه و مسئولان کشور گفته‌ام و آنان نیز به اندازه توان خود پیگیر این موضوعات هستند.

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای با تأکید بر این‌که ما در کشور نیروی خوب و با عُرضه و جوان کم نداریم، گفتند: مسئولان باید همکاران خوبی را برای خود انتخاب کنند.

ایشان، نقدینگی عظیم را یکی از مشکلات اقتصادی کشور و ناشی از سیاست‌های اشتباه دانستند و گفتند: همان‌گونه که در عید فطر خطاب به مسئولان گفتم، باید این نقدینگی به سمت تولید و بخش‌های صنعت، کشاورزی و مسکن هدایت شود و اگر چنین کاری انجام شود، نقدینگی که امروز یک تهدید است، به فرصت تبدیل خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این‌که همواره از دولت‌ها حمایت کرده‌اند و از این دولت نیز حمایت می‌کنند، خاطرنشان کردند: بار دیگر به مسئولان دولتی سفارش مؤکد می‌کنم که با فکر و برنامه‌ریزی و مشورت با افراد آگاه، راه‌های سوق دادن نقدینگی به سمت تولید را پیدا کنند.

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای گفتند: برخی می‌گویند علت مشکلات فعلی در بازار، و کسب و کار این است که چون فعالان اقتصادی از زمان آغاز تحریم‌ها یعنی نیمه مرداد یا نیمه آبان مطلع بودند، کارهایی انجام دادند، حالا سوال این است که اگر فعالان اقتصادی مطلع بودند و کارهایی کردند، مسئولان دولتی هم باید خود را برای مقابله با تحریم بیشتر آماده می‌کردند.

ایشان افزودند: البته اکنون هم دیر نشده است و میتوان تصمیمها و اقدامات لازم را در مقابل تصمیم خبیثانه دشمن، اتخاذ کرد و اگر کسی بگوید دیر شده و ممکن نیست، یا جاهل است و یا حرف بی جهت زده است.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: هرکسی که اعلام کند، ما به بن بست رسیدهایم، یا جاهل است و یا حرف او خائنانه است.

حضرت آیتا... خامنهای در ادامه مطالب مربوط به مسائل و مشکلات اقتصادی، به موضوع فساد و لزوم مقابله با آن اشاره کردند و گفتند: نامه اخیر رئیس قوه قضاییه یک گام مهم و مثبت برای مقابله با فساد و مفسد است.

ایشان با اشاره به نامه 17 سال پیش خود به سران سه قوه برای مقابله با فساد افزودند: فساد یک اژدهای
هفت سر است که باید با آن بهطور کامل و جدی مقابله شود، ضمن اینکه وقتی با فساد و مفسد مقابله میشود، قطعا جیغ و دادهایی از گوشه و کنار بلند میشود.

بنای نظام برخورد قاطع با مفسد است

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: بیانِ علنی این موضوع برای این است که همه بدانند، بنای نظام، برخورد قاطع و بدون ملاحظه با مفسد است.

ایشان افزودند: برخی درخصوص فساد به گونهای صحبت میکنند که گویا همه نظام فاسد است و ادعای فساد سیستمی و فراگیر میکنند در حالی که این گونه نیست و ما در کشور، مدیران پاکدست و مؤمن فراوانی داریم و این گونه سخن گفتن، ظلم به این افراد و ظلم به نظام اسلامی است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه در نظام اسلامی حتی تعداد کم افراد فاسد، زیاد است و باید با آنها قاطعانه برخورد شود، گفتند: افراط و تفریط غلط است. برخی در صحبتها و نوشتههای خود بیملاحظه هستند. نمیتوان فساد در برخی دستگاهها و یا در میان برخی افراد را به کل کشور تعمیم داد.

حضرت آیتا... خامنهای در جمعبندی این بخش از سخنان خود، خاطرنشان کردند: راهحل مشکلات اقتصادی کشور اعم از راهحلهای ساختاری و کوتاه مدت شناخته شده است و هدف از درخواست برای تشکیل جلسه مشترک سه قوه، یافتن مشترک راهحلها با کمک گرفتن از کارشناسان امین است که این کار در حال انجام است.

ایشان افزودند: دستگاههای نظارتی وابسته به دستگاههای اطلاعاتی قوه قضاییه و مجلس نیز باید با قدرت و با چشمباز در میدان باشند و آحاد مردم مؤمن نیز باید با احساس وظیفه، در این خصوص، نقش ایفا کنند.

حضرت آیتا... خامنهای با تأکید بر اینکه قوای مجریه و مقننه باید راههای فساد را ببندند، گفتند: اگر در همین قضایای ارز و سکه، نظارت و دقت و پیگیری لازم انجام میگرفت، راههای فساد مسدود میشد.

ایشان همچنین با توصیه به آحاد مردم برای هوشیاری و عملِ با بصیرت، در مقابل تحریکات دشمن، افزودند: ملت ایران همواره در مقابل دشمن بصیرت داشته است و همه باید بدانند که دشمن بهدنبال سوءاستفاده از نقطه ضعف ها، بر ضد خود مردم است.

رهبر انقلاب اسلامی دستگاههای تبلیغاتی اعم از صداوسیما، مطبوعات و وبگاههای فضای مجازی را به مراقبت از ایجاد ناامیدی در جامعه، توصیه مؤکد کردند و گفتند: انتقاد اشکالی ندارد اما نباید مردم را ناامید کرد. گاهی در یک روزنامه یا در یک برنامه تلویزیونی و رادیویی، بهگونهای سخن گفته میشود که گویا همه درها بسته است؛ در حالی که اینگونه نیست.

حضرت آیتا... خامنهای تأکید کردند: ملت ایران و نظام اسلامی، همچنان که تا به حال از مراحل سختی عبور کرده است، از این مرحله نیز که آسان تر از مراحل قبلی است، عبور خواهد کرد.

جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دوم سخنانشان با اشاره به وقیحتر و بیادبتر شدن مسئولان آمریکایی در ماههای اخیر خاطرنشان کردند: آنها قبلاً نیز ادب سیاسی و دیپلماتیک را در حرفهایشان رعایت نمیکردند اما مسئولان کنونی رژیم آمریکا به گونهای وقیح و بیشرم و بیادب با دنیا حرف میزنند که انگار حیا را کاملا از آنها گرفتهاند.

حضرت آیتا... خامنهای با یادآوری دو جنایت هفته اخیر سعودیها در یمن یعنی بمباران یک بیمارستان و حمله به یک ماشین حامل کودکان یمنی و قتل عام دهها کودک بیگناه و بیپناه افزودند: وجدان جهان در مقابل این جنایات تکان خورد و دولتها نیز ولو به صورت تعارفآمیز اظهار تأسفی کردند اما آمریکاییها به جای محکوم کردن این فجایع، بیشرمانه از روابط راهبردی خود با سعودیها حرف زدند و این سؤال را پیش آوردند که آیا مسئولان آمریکایی واقعاً انسانند؟

ایشان جدا کردن حدود 2000 کودک از مادرانشان و زندانی کردن آنها در قفس را به بهانه مهاجر بودن این افراد، جنایت بیسابقه دیگری خواندند و افزودند: نکته تأمل برانگیز این است که آمریکاییها بدون هیچ خجالت و شرمی این اقدامات را در جلوی چشم جهانیان انجام میدهند.

رهبر انقلاب با اشاره به حرفهای بیادبانه مقامات رژیم آمریکا درباره تحریم، جنگ و مذاکره گفتند: تأکید میکنیم جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد.

حضرت آیتا... خامنهای افزودند: البته آنها مساله جنگ را صریحاً مطرح نمیکنند اما درصددند با اشاره و کنایه، «شبح جنگ» را ایجاد و بزرگ کنند تا ملت ایران و یا ترسوها را بترسانند.

ایشان در همین زمینه تأکید کردند: جنگی رخ نخواهد داد چرا که ما مثل گذشته هیچوقت شروعکننده جنگ نخواهیم بود و آمریکاییها هم حمله را آغاز نمیکنند چون میدانند که صددرصد به ضررشان تمام خواهد شد زیرا جمهوری اسلامی و ملت ایران ثابت کرده اند به هر متعرضی، ضربه بزرگتری وارد خواهد کرد.

حضرت آیتا... خامنهای با اشاره به ناکامی مفتضحانه و حقارتآمیز آمریکاییها در حمله سال ۱۳۵۹ به صحرای طبس افزودند: آنها ممکن است خیلی چیزها را نفهمند اما احتمالا اینقدر میفهمند که نتیجه تعرض به ایران را تصور و درک کنند.

رهبر انقلاب در ادامه تبیین طرحهای آمریکا برای مقابله با جمهوری اسلامی و ملت ایران، به بحث پیشنهاد مذاکره پرداختند و افزودند: آنها البته در این موضوع براساس یک بازی و روش پیش پا افتاده و بیارزش سیاسی عمل میکنند؛ یک نفر میگوید بدون پیش شرط، نفر دیگر پیش شرط میگذارد.

درخواست آمریکا برای مذاکره، جدید نیست

حضرت آیتا... خامنهای گفتند: بر خلاف تصور عدهای در داخل، درخواست آمریکاییها برای مذاکره مساله جدیدی نیست و در ۴۰ سال اخیر بارها تکرار اما با پاسخ منفی ایران مواجه شده است. حتی ریگان رئیسجمهور وقت آمریکا که نسبت به فعلیها مقتدرتر بود، در قضیه معروف به مک فارلین، او را مخفیانه برای مذاکره به تهران فرستاد که بعد از ۲۴ ساعت بدون نتیجه بازگشت.

رهبر انقلاب در تبیین استدلالهای ایران برای مذاکره نکردن با آمریکاییها گفتند: آنها برای مذاکره فرمول خاصی دارند که باید آن را درک کرد و سپس به این سوال پاسخ داد که آیا هیچ آدم عاقلی با این فرمول مذاکره میکند؟

ایشان حقیقت مذاکره را در عرف سیاسی «داد و ستد» خواندند و خاطرنشان کردند: آمریکاییها در هر مذاکره به پشتوانه قدرت سیاسی، تبلیغاتی و مالی خود تلاش میکنند هرگونه مقاومت در مقابل تحقق اهدافشان را ناکام بگذارند.

حضرت آیتا... خامنهای در ترسیم فرمول مذاکره به سبک آمریکاییها افزودند: آنها اولاً اهداف اصلی را کاملاً مشخص میکنند البته همه این اهداف را اعلام نمیکنند اما در طول مذاکرات با دبه و چانهزنی، همه اهداف را پیگیری میکنند. نکته دوم اینکه آمریکاییها از این اهداف اصلی یک قدم عقب نمینشینند.

ایشان افزودند: آمریکاییها در مذاکرات، با الفاظ ظاهراً اطمینانبخش فقط وعده میدهند اما از طرف مقابل امتیازات نقد میخواهند و وعده نمیپذیرند.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: این واقعیت را ما در برجام تجربه کردیم همچنان که در مذاکره با کره شمالی هم آمریکاییها همین روش را در پیش گرفتهاند.

ایشان خاطرنشان کردند: هر جای مذاکره اگر طرف مقابل از دادن امتیاز نقد امتناع کند، آمریکاییها آنچنان هیاهوی تبلیغاتی و رسانهای در جهان راه میاندازند که معمولا طرف مقابل کم میآورد و دچار انفعال میشود.

حضرت آیتا... خامنهای در تشریح آخرین نکته از فرمول مذاکره آمریکاییها افزودند: آنها پس از مذاکرات نیز به راحتی زیر وعدهها میزنند و به آنها عمل نمیکنند.

رهبر انقلاب پس از بیان این واقعیات یک سؤال اساسی مطرح کردند: به کدام دلیل باید با رژیم زورگوی متقلبی که اینگونه مذاکره میکند، پشت میز گفتوگو نشست؟

برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد

حضرت آیتا... خامنهای برجام را نمونه واضح نتیجه مذاکره با آمریکا برشمردند که البته برخی خطوط قرمز تعیین شده در آن رعایت نشد.

ایشان خاطرنشان کردند: با توجه به فرمول آمریکاییها در مذاکره، هر دولتی در جهان با آنها مذاکره کند، دچار مشکل میشود مگر جهتگیریهایش با واشنگتن یکی باشد که البته دولت فعلی آمریکا حتی به اروپاییها هم زور میگوید.

رهبر انقلاب در نوعی جمعبندی از این بخش از سخنانشان، افزودند: ما فقط وقتی میتوانیم وارد بازی خطرناک مذاکره با آمریکا شویم که از لحاظ اقتصادی و سیاسی و فرهنگی به اقتدار موردنظرمان برسیم و فشارها و هوچیگریهای او نتواند در ما تأثیر بگذارد اما در حال حاضر مذاکره قطعاً به ضرر ما تمام میشود و ممنوع است.

حضرت آیتا... خامنهای خاطرنشان کردند: امام راحل عظیمالشأن هم مذاکره با آمریکا را تا وقتی این رژیم آدم نشود ممنوع کرده بود ما هم بر همین نکته تأکید میکنیم.

ایشان افزودند: حتی اگر به فرض محال قرار بود با آمریکاییها مذاکرهای کنیم قطعاً با دولت فعلی هرگز مذاکره نمیکردیم.

حضرت آیتا... خامنهای با بیان نکتهای مهم خطاب به همه سیاستمداران، دیپلماتها، جوانان پرانگیزه، دانشجویان رشتههای سیاسی و فعالان عرصه سیاست یادآوری کردند: مذاکره با رژیم زورگو و پرتوقع آمریکا وسیلهای برای رفع یا کاهش دشمنی آنها نیست بلکه دادن ابزاری به آمریکا است که با آن میتواند بیشتر و بهتر اعمال دشمنی کند و اهداف خود را پی بگیرد.

رهبر انقلاب تمرکز شیطان بزرگ بر جنگ اقتصادی را ناشی از ناامیدی از جنگ نظامی، سیاسی و امنیتی و حتی جنگ فرهنگی خواندند و افزودند: رویشهای جوان و پربرکت انقلاب و شکست حوادث و آشوبهای امنیتی -سیاسی سال ۸۸، نشاندهنده شکست و یأس دشمن در این عرصههاست.

حضرت آیتا... خامنهای تأکید کردند: البته به توفیق الهی و هوشیاری مسئولان و مردم، آمریکا در جنگ اقتصادی نیز شکست خواهد خورد.

کمک به عراق و سوریه، مبادله بین دولتهای دوست است

ایشان با اشاره به ترفند و فریب دشمنان در حرف زدن با مردم ایران گفتند: یک عقب مانده ذهنی به ملت ایران میگوید دولت شما پول شما را در سوریه خرج میکند در حالیکه رئیس او اذعان کرده که آمریکا هفت تریلیون دلار در منطقه خرج کردهاند اما هیچ چیزی عایدشان نشده است.

رهبر انقلاب افزودند: ما به دو کشور دوست یعنی سوریه و عراق در مقابل تهدیدات آمریکا و سعودیها کمک کردهایم که این کمکها نوعی مبادله بین دولتهای دوست است.

حضرت آیتا... خامنهای ایجاد تردید در افکار عمومی نسبت به مواضع نظام را از اهداف مشخص دشمنان ملت ایران برشمردند و افزودند: آنها میخواهند با جنگ اقتصادی نارضایتی ایجاد کنند تا شاید این نارضایتی به اغتشاش و ناامنی تبدیل شود.

ایشان با بیان اخبار و اطلاعاتی از پشت صحنه اقدامات آمریکاییها، صهیونیستها و سعودیها افزودند: آنها برای ایجاد ناامنی در دی ماه گذشته، چند سال فعالیت کرده بودند اما ملت با هوشیاری تحسین برانگیز، به میدان آمد و زمینهسازیهای چند ساله آنها را به باد داد.

رهبر انقلاب افزودند: دشمنان سپس به سال ۹۷ دلبستند و برخی مقامات آمریکا گفتند شش ماه دیگر خبرهایی از ایران خواهید شنید، منظور آنها همین حوادث مرداد بود که با وجود هزینههای فراوان مالی و سیاسی دشمنان اینگونه محدود از آب درآمد.

حضرت آیتا... خامنهای تأکید کردند: مردم با هوش و با بصیرت هستند البته مشکلات معیشتی و اقتصادی اوقات خیلی از آنها را تلخ کرده اما این ملت زیر بار خواستهای سیای آمریکا و فلان رژیم روسیاه نمیرود.

رهبر انقلاب تأکید کردند: دشمن همان گونه که تاکنون ضعیف و ناتوان و شکست خورده بوده است در آینده نیز ناکام خواهد ماند به شرط اینکه همه بیدار باشیم و با پرهیز از ناامیدی به وظایف خود عمل کنیم.

ایشان افزودند: برخی به اسم اینکه طرفدار ضعفا هستیم و میخواهیم اوضاع را درست کنیم، خودشان ملتفت نیستند اما عملاً در چارچوب نقشه دشمن حرف میزنند و اقدام میکنند.

دولت باید با قدرت سر کار بماند

حضرت آیتا... خامنهای افزودند: آنها که میگویند دولت باید برکنار شود در نقشه دشمن نقشآفرین هستند. دولت باید سرکار بماند و با قدرت، وظایف خود را در حل مشکلات انجام دهد.

رهبر انقلاب همچنین به حقوق و تکالیف دولت و مجلس اشاره کردند و افزودند: هر دو قوه باید ضمن برخورداری از حقوق خود، کرامت طرف مقابل را حفظ کنند و سه قوه با همافزایی مشکلات را از پیش ملت بردارند.

ایشان در پایان سخنانشان با اشاره به سخنان امام خمینی درباره دست قدرت خدا بر سر ملت ایران و نظام اسلامی افزودند: ما هم این دست قدرتمند خدا را احساس میکنیم، قدرتی که در ایمان ملت متجلی است.

حضرت آیتا... خامنهای در ابتدای سخنانشان با اشاره به فرا رسیدن ماه ذیالحجه، ماه دعا و توسل و تضرع به درگاه الهی، خاصیت ایمان و اتکا به خدا را ایجاد امید، اعتماد به نفس و
شکست ناپذیری دانستند و خاطرنشان کردند: ملت ایران با برخورداری از این ایمان، 40 سال است که در مقابل قدرتهای متکبر دنیا با قدرت تمام ایستاده است و باید روزبهروز بر این توانایی افزوده شود.

مهمترین محورهای بیانات رهبر انقلاب

مبلغ 18میلیارد دلار از ارز موجود کشور آن هم در حالی که برای تهیه ارز مشکل داریم بر اثر بیتدبیری به افرادی واگذار شد و برخی از آن سوءاستفاده کردند

اقدامات اخیر قوه قضاییه در واقع برخورد با کسانی است که با یک تخلف و خطای بزرگ، زمینهساز کاهش ارزش پول ملی شدند

مسئولان دولتی باید خود را برای مقابله با تحریم بیشتر آماده میکردند

هر کسی اعلام کند ما به بنبست رسیدهایم، یا جاهل است و یا حرف او خائنانه است

جنگی رخ نخواهد داد چرا که ما مثل گذشته هیچوقت شروع کننده جنگ نخواهیم بود و آمریکاییها هم حمله را آغاز نمیکنند چون میدانند صددرصد به ضررشان تمام خواهد شد

فقط وقتی میتوانیم وارد بازی خطرناک مذاکره با آمریکا شویم که از لحاظ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی به اقتدار مورد نظرمان برسیم

آنها که میگویند دولت باید برکنار شود، در نقشه دشمن نقشآفرین هستند

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها