jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۲۲۳۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

تولید ساعتی که بند آن به طور خودکار با اندازه مچ دست انسان سازگار شود، تا به حال سابقه نداشته، اما شرکت اپل قصد دارد در آینده چنین ساعت‌هایی عرضه کند.

به گزارش مهر، این شرکت مدتی قبل اختراعی با همین موضوع را در آمریکا به ثبت رسانده و لذا می‌توان انتظار داشت در آینده ساعت‌های اپل با بندهایی تولید شوند که به طور خودکار شل و سفت می‌شوند تا به بهترین نحو با مچ دست مالک خود مطابقت پیدا کنند.

نام رسمی این اختراع ثبت شده «تنظیم پویای محصولات پوشیدنی الکترونیک» است و بر مبنای آن از یک سیستم الکترونیک با جزئیات فاش‌نشده برای سفت یا شل کردن بند ساعت استفاده می‌شود. این کار هم به طور خودکار و هم به صورت دستی توسط مالک ساعت امکان‌پذیر خواهد بود.

به نظر می‌رسد اپل در تولید بند ساعت‌های بعدی خود از موادی استفاده می‌کند که با دریافت سیگنال‌های الکترونیکی قادر به افزایش یا کاهش طول خود باشد. همچنین ممکن است در درون این بندها از کیسه‌های بادکنی قابل پر و خالی شدن از گاز استفاده شود. اما اپل هنوز به طور رسمی در این زمینه اطلاع رسانی نکرده و لذا زمان عرضه این ساعت‌ها هنوز مشخص نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر