jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۸۶۱۳ ۱۱ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

پژوهشگران از کشف 381 گونه جدید در جریان تحقیقاتی دوساله در آمازون برزیل خبر داده‌اند.

به گزارش بی.بی.سی، براساس گزارشی که صندوق حمایت از طبیعت و موسسه مامیروا برای توسعه پایدار منابع طبیعی در این مورد منتشر کرده‌اند این به معنای آن است که هر دو روز یک گونه جدید کشف شده است.

تهیه‌کنندگان این گزارش هشدار داده‌اند که کشف گونه‌های جدید حیوانات و گیاهان در مناطقی صورت گرفته که به‌دلیل فعالیت‌های انسانی در معرض خطر قرار دارند.

بیش از 2000 گونه جدید در فاصله سال‌های 1999 تا 2015 در این منطقه کشف شده‌اند.

این گزارش که در سائوپائولوی برزیل منتشر شد، سومین گزارش از مجموعه گزارش‌هایی است که تحقیقات سال‌های 2014 و 2015 را شامل می‌شود. جنگل‌های آمازون به‌خاطر تنوع گونه‌ها و زیستگاه‌ها معروف است.

ریکاردو ملو، هماهنگ‌کننده برنامه آمازون برزیل در صندوق حمایت از طبیعت گفت که کشف صدها گونه جدید به معنای آن است که باید کارهای بسیار بیشتری در این منطقه انجام داد. اما ملو هشدار داده که فعالیت‌های بشر نظیر کشاورزی و قطع درختان خطری برای جنگل‌های آمازون به‌شمار می‌رود.

این گزارش در حالی منتشر شده که بحث‌های داغی در برزیل در مورد استفاده از منابع طبیعی برای استخراج از معادن در جریان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر