jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۲۶۸۳ ۲۵ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

آش کاردین، آش کارده یا آش حُره نوعی از انواع آش‌های ایرانی است که در محدوده جنوب غربی زاگرس پخته می‌شود. در طبخ این آش از گیاهی مخصوص بنام کاردین استفاده می‌شود. این آش مانند نامش در مناطق مختلف روش‌های پخت متفاوتی دارد، از روش‌های تخمیری در مناطق بختیاری تا پخت همراه گوشت در اقلید. این آش در مناطق چهارمحال و بختیاری، اصفهان و خوزستان به نام کاردین (یا کاردیم) شناخته می‌شود و در اقلید و استان فارس به نام کارده و در منطقه بهبهان و هندیجان به نام حُره مشهور است.

مواد لازم :

یک پیمانه مایه کاردین آماده

یک پیمانه گندم نیمکوب

یک پیمانه جو نیمکوب

یک پیمانه برنج نیمدانه

یک کیلو سبزی کاردین سبز یا کمی از خشک آن

کارده یا کاردین اسم سبزی کوهی است .

طرز تهیه:

گندم و جو نیم کوب و برنج رو با مقدار آب مخلوط می کنیم . سبزی تازه یا خشک را به آن اضافه می کنیم . کمی آب و در صورت تمایل دو حبه سیر هم له کرده و به مواد میافزاییم. بعد آن را روی حرارت میگذاریم تا فقط گرم شود . سپس مایه آماده کاردین را به مواد اضافه می کنیم . و روی ظرف را می پوشانیم . مدت نصف روز یا یک شب می گذاریم بماند . روز بعد مقداری از همان مخلوط را برای دفعات بعد برداشته و در جای خنک نگهداری می کنیم . آش را بعد از یکی دو ساعت که خوب جا افتاد می توانیم سرو کنیم .

نکات :

برای تهیه‌ آش کاردین، نیاز به سبزی مخصوص کوهی یا کاردین است که گرمسیری وبرگ‌های پهن دارد ، آن راخرد می‌کنند و در آب و گندم و جو و برنج نیمکوب ( و یا آبلیمو و نان خرده ) خیس می کنند ، تا کم کم ترش شود . بعد ازگذشت یکی - دو روز به این مواد آب اضافه می کنند و گندم و جو نیمکوب و برنج نیم‌دانه نیز میافزایند و روی حرارت می جوشانند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر