طرفداران مستندسازی در رادیو

به بهانه دومین جشنواره پژواک

طرفداران مستندسازی در رادیو

۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۴

سپاس از همه دست‌اندرکاران جشنواره پژواک که سال گذشته در چنین روزهای اردیبهشتی تاریخچه رادیو را با این رویداد از نقصان رسانه‌ای خارج کردند.

تولدی دوباره با «جام‌جم»

۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۳

وقتی از کسانی که پا به سن می‌گذارند، سن و سال‌شان پرسیده می‌شود، ناخودآگاه گارد می‌گیرند اما وقتی در اوج جوانی هستیم، همه با صدای بلند سن را می‌گوییم.

جریان سوم و باز تولید احساسات مردمی

جریان سوم و باز تولید احساسات مردمی

۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۰

تاریخ سینمای جهان و از جمله کشور خودمان، نشان می‌دهد که هیچ جهش سینمایی اتفاق نیفتاده مگر این‌که فیلمسازان نسبت‌شان با مردم و دغدغه‌ها و احساسات آنان برقرار شده است.

دلدادگی‌ مدافعان‌ حرم

دلدادگی‌ مدافعان‌ حرم

۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۸

بچه‌زرنگ‌ها، شیدایی‌ها و جان‌برکفانی هستند که برای پیوستن به صفوف مدافعان حرم، افزون بر باور و ایمان محکم و تشخیص درست زمان‌ها و موقعیت‌ها و انجام تکالیف الهی و انقلابی و مقاومتی خود، زرنگی‌هایی خاص دارند که شبیه آنها را پیشتر در دوران دفاع‌مقدس توسط گروهی از رزمندگان که برای حضور در جبهه‌ها با موانعی روبه‌رو بودند دیده‌ایم.

چشم‌انداز رادیو گفت‌وگو در ۱۴۰۲

چشم‌انداز رادیو گفت‌وگو در ۱۴۰۲

۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۴

در بستر تحولات جهان امروز، نقش رسانه به‌عنوان یک ابزار مهم حکمرانی، غیر‌قابل اغماض است. مهم‌تر آن‌که، رسانه در دنیای کنونی، توسط امپریالیسم غرب به یک ابزار جنگی تبدیل شده تا از مجرای آن، مخالفان و کشورهای مستقل و آزادیخواه جهان ازجمله جمهوری اسلامی ایران را به چالش بکشاند.

«ارگ» را موزه کنیم

«ارگ» را موزه کنیم

۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۸

یکی از بناهای قدیمی و کهنسال مجموعه ارگ معروف به ساختمان آرشیو، محلی است که برگ‌های مهمی از تاریخ خاطرات رادیو در آن رقم خورده و شامل بخش‌های مختلف از جمله برخی استودیوهای موسیقی که محل ضبط برنامه معروف گلها بود و واحد ترانه و موسیقی رادیو که نامدارانی مانند داوود پیرنیا و امیرهوشنگ ابتهاج سال‌ها مدیریت آن را بر عهده داشتند.

شرایط خاص ساخت «نون‌خ4»

شرایط خاص ساخت «نون‌خ4»

۲۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۰

پخش نون‌خ‌۴ در نوروز و در ماه رمضان۱۴۰۲ با موفقیت همراه بود چنان‌که علاوه بر مخاطب تلویزیون توانست در تلوبیون بالاترین تماشا را در چند سال اخیر رقم بزند و به رکورد هفت میلیون بیننده برسد.

«علی» شهید عدالت‌خواهی بود

«علی» شهید عدالت‌خواهی بود

۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۴

آنچه در ادامه می‌خوانید، سرمقاله بیست‌ودومین شب روایت است که از شبکه چهار سیما پخش می‌شد. نامه مسعود دیانی به آیت‌ا... رئیسی، که آن روزها رئیس دستگاه قضا بود... .

شادترین «مسعود» جهان

برای «مسعود دیانی» که با قلم و بیانش دلبری می‌کرد

شادترین «مسعود» جهان

۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۶

مرد میانسال با موتور قدیمی‌اش کنار پایم ترمز می‌زند. آنتن بی‌سیم‌ از جیب کاپشنش بیرون زده. نمی‌دانم چرا از بین این همه ایستاده‌های کنار خیابان، من را انتخاب می‌کند. می‌پرسد اینجا چه خبر است؟

مکتب ورزشی شهید سردارسلیمانی 

مکتب ورزشی شهید سردارسلیمانی 

۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۸

بیست‌‌و‌‌هفتم دی‌‌ماه ۱۳۹۸در حالی‌که دو هفته از شهادت سپهبد شهید حاج‌‌ قاسم سلیمانی می‌گذشت، رهبر انقلاب در نماز‌جمعه تهران حاضر شدند تا با مردمی که داغدار سردارشان بودند، سخن بگویند.

قبلی۴بعدی