پول‌پاشی علیه نظارت

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با جام جم آنلاین:

پول‌پاشی علیه نظارت

۰۶ تير ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۳

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره حاشیه‌های ایجاد شده در خصوص نظارت بر عملکرد پلتفرم‌های نمایش خانگی گفت: برخی با پول‌پاشی و حاشیه سازی می‌خواهند مانع نظارت بر عملکرد این پلتفرم‌ها شوند.

نظارت مناسب ضامن تولید محصول فرهنگی سودمند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با جام جم آنلاین:

نظارت مناسب ضامن تولید محصول فرهنگی سودمند

۰۶ تير ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۷

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ضرورت نظارت برعملکرد پلتفرم‌های نمایش خانگی گفت: با نظارت مناسب می‌توان‌ محصولی فرهنگی سودمندتری برای جامعه تولید کرد.

رهایمان کنید!

چرا یک جریان به نظارت صداوسیما معترض است

رهایمان کنید!

۰۶ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۱

۱- سال ۹۶ در اینستاگرام کمپینی مجازی راه‌افتاد بـا ایـن تیتـر: «هنر توقیف‌شدنی نیست و بالای این تیتر با اسم بازیگران و هنرمندان جمله‌ای می‌نوشتند که من فلانی می‌خواهم هیچ فیلمی توقیف نباشد.» واژه «هیچ» باعث بازخوردهای منفی زیادی از طرف مخاطبان هنرمندان شده بود. پرویز پرستویی یکی از اولین نفرات شروع‌کننده، کمپین به‌دلیل فعالیت زیاد در فضای مجازی، شاید بیشترین بازخورد منفی در پایین پست منتشر شده از کمپین را داشت و تعجب اکثریت از واژه «هیچ» بود، که آیا مگر می‌شود به هر اثر ساخته شده هنر را اطلاق کرد؟! و آیا هر فیلمی با هر مضمونی باید نمایش داده شود؟!

آگاهی از خواسته‌های مخاطب

آگاهی از خواسته‌های مخاطب

۰۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۸

رادیو و تلویزیون از دیرباز رسانه‌های عام سرگرم‌کننده بوده‌ است و در برهه‌های زمانی مختلف ابتدا رادیو و بعد تلویزیون به عنوان رسانه فراگیر مطرح شد و حالا با ورود به دنیای گوشی‌های هوشمند، شاهد هستیم که بخش عمده وقت مخاطبان در دنیای مجازی می‌گذرد و حتی در همین دوران هم رادیو و هم تلویزیون بخشی از اوقات مردم را پر می‌کند‌‌‌.

‌یک‌ کودتای برفکی!

نگاهی به تناقض رفتاری و گفتاری یک جریان خاص

‌یک‌ کودتای برفکی!

۰۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۶

رفتار آنهایی که تنها ادعای رعایت قانون را دارند و به اصل آن توجه نمی‌کنند، در چند روز گذشته جای تحلیل بسیاری دارد. همان‌ سپاه ابرهه که وابسته به یک جریان خاص هستند و با ورود پول کثیف ، تلاش می‌کردند به منافع مشترک خود دست یابند.

آلوده پول‌های کثیف نشوید!

آلوده پول‌های کثیف نشوید!

۰۵ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۷

در روزهای اخیر برخی دست‌های پشت‌پرده با پول‌پاشی در فضای مجازی همسو با شبکه‌های معاند تلاش کرده‌اند تا با مظلوم‌نمایی و برجسته‌سازی دو کلیدواژه «پول کثیف» و «سپاه ابرهه»، به مخاطب چنین القا کنند که روزنامه جام‌جم، به منتقدان ساماندهی قانونی پلتفرم‌های تولیدمحتوا تهمت قرارگرفتن در جبهه باطل و آلوده‌شدن با پول‌های کثیف زده است.

گناه‌ فروشی مرگبار‌ در نمایش‌ خانگی

چرا سریال‌های ایرانی پلتفرم‌های داخلی‌ به ترویج شرب خمر اصرار دارند؟

گناه‌ فروشی مرگبار‌ در نمایش‌ خانگی

۰۱ تير ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۵

مسمومیت و مرگ عده‌ای بر اثر مشروبات الکلی که اخیرا خبرساز شد، فارغ از این‌که تبعات عادت مضر، ناپسند و غیرشرعی برخی افراد جامعه است، تحت تاثیر هنجارشکنی‌ها و قبح‌زدایی و عادی‌سازی آشکار سریال‌های شبکه نمایش خانگی قرار دارد و نمی‌توان اثرات مخرب این رهایی و بی‌قیدی محصولات نمایشی پلتفرم‌ها را انکار کرد.

به سمت تنوع ژانر برویم

به سمت تنوع ژانر برویم

۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۹

به نظر می‌رسد یکی از نیازهای رسانه‌ ملی به‌عنوان رسانه‌ای که می‌خواهد فراگیر باشد، آن است که در کنار تعدد تولیدات به سمت تنوع ژانری در تولید برود.

امام خوبان در آینه رسانه‌ ملی

امام خوبان در آینه رسانه‌ ملی

۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۸

دریای خروشان مهر و عشق که پیشتر از وصل رودهای ایمان و مقاومت، ولادت یافته بود، فقط هنگامه گلباران ایران از تهران تا مهرآباد پیشواز را با فرش محبت و وحدت نقش زمین نکرد که شور و شوق و باور خود را در گیتی گسترد تا نشان دهد به استقبال خداباوری از سرنشینان سفینه نجات آمده تا سکان کشتی رهایافته از دیو و دد کشور را به ناخدایی بسپارد که از جنس نور و ایمان بود.

جاذبه‌ها و موفقیت‌های سریال‌های اقتباسی

جاذبه‌ها و موفقیت‌های سریال‌های اقتباسی

۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۳

هنر و ادب، فرزندان پرافتخار فرهنگ ایران‌زمین و هنر و ادب‌آفرینان، پرچمداران فرهنگ‌سازی و عظمت ایرانیان هستند.

قبلی۳بعدی