پلورالیسم دینی؛ مروج اسلام لیبرالی

پلورالیسم دینی؛ مروج اسلام لیبرالی

۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۰

پلورالیسم فرهنگی که دامنگیر شبکه نمایش‌خانگی شده، مقدمه فروپاشی فرهنگی جامعه به جای براندازی ناممکن نظامی است.

ببینید | روضه های خانگی

ببینید | روضه های خانگی

۲۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۷

فیلمی در خصوص روضه های خانگی را مشاهده کنید.

صداوسیما؛ سرباز انقلاب در نبردشناختی

محمدحسن زورق کارشناس مدیریت استراتژیک در گفت و گویی تبیین کرد

صداوسیما؛ سرباز انقلاب در نبردشناختی

۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۴

دکتر ‌محمد‌حسن زورق‌ که بیش از ۲۰ تالیف در زمینه ارتباطات، سیاست، تاریخ و ادبیات دارد، سال‌هاست به تدریس دانش مرتبط با حوزه‌های مدیریت، جامعه‌شناسی، ارتباطات و تاریخ مشغول است.

گردنکشی برابر قانون، ممنوع!

گردنکشی برابر قانون، ممنوع!

۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۸

۱- «غلط می‌کنی قانون را قبول نداری! قانون تو را قبول ندارد.» این جمله تاریخی امام‌خمینی(ره) که در ۶خرداد ۶۰ در ماجرای بنی‌صدر بیان شد قابلیت تعمیم به موضوعات مختلف در ادوار مختلف را دارد. پس از انتخابات ۸۸ و بلوای ایجادشده توسط حامیان کاندیدای شکست‌خورده که خواستار ابطال انتخابات بودند این جمله امام به نحوی دیگر توسط بزرگان گفته شد که امروز هم در برابر موضوعات مختلف خرد و کلان -که در حوزه‌های گوناگون رخ می‌دهد- همچنان کاربرد دارد.

نوشداروی نمایش

تأملی بر جنبه‌های کاربردی هنرهای نمایشی

نوشداروی نمایش

۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۴

هنرهای نمایشی در قالب‌هایی چون رسوم، سنت‌ها و آیین‌ها یکی از دیرین‌ترین رسانه‌های فرهنگی و زبان‌های نامحدود ارتباطات انسانی به شمار می‌روند. به‌عبارتی می‌توان مناسک را نخستین شکل از جنبه‌های کابردی نمایش در جریان زندگی برشمرد.

حسینیه معلی حسینیه‌ای یادآور!

حسینیه معلی حسینیه‌ای یادآور!

۰۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۸

ابتکارات برنامه‌سازی در سیما، به تدریج در حال گسترش و تنوع است. چرخشی نیز از موضوعات عام به سمت موضوعات دینی و مذهبی، در این نوع برنامه‌سازی دیده می شود. بروز و ظهور برنامه‌هایی چون «حسینیه معلی» و «محفل» از این برنامه‌هاست که استقبال بسیاری را فراتر از پخش داخلی برانگیخته است.

نقد یا سوءفهم

درباره نوشته‌ای علیه معلی:

نقد یا سوءفهم

۳۱ تير ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۲

متنی در مخالفت با حسینیه معلی، دیدم‌. ظاهرا متنی رادیکال به قلم محسن حسام مظاهری در نقد ماهیت و اهداف این برنامه است اما مشکل اساسی آن نه نقد، بلکه فهم نادرست از هستی یک برنامه تلویزیونی است. بدفهمی دلایل گوناگون دارد‌. گاه ریشه شناختی دارد و از فقد معرفت در‌باره وجود یک پدیده بر‌می‌خیزد‌.

رسانه در خدمت هویت‌سازی

حمید پارسانیا، عضو دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و مرکز آموزش مدیریت دولتی تشریح کرد

رسانه در خدمت هویت‌سازی

۲۱ تير ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۷

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید پارسانیا، یکی از افراد مطرح در زمینه حکمت صدرایی در زمان معاصر است. بسیاری از آثار عمده آیت‌ا... جوادی‌آملی، ازجمله رحیق مختوم(شرح حکمت‌متعالیه در۳۲جلد)، عین نضاخ(۳جلد)، شریعت در آینه معرفت و شناخت‌شناسی در قرآن توسط وی تنظیم و تدوین ‌یافته‌است. پارسانیا در چالش با رویکردهای معرفتی مدرن، دغدغه بازسازی و احیای میراث معرفتی دنیای اسلام را همواره تعقیب می‌کند. بازخوانی علم مدرن از طریق بازسازی علوم دینی، روح حاکم بر بسیاری از اندیشه‌های انتقادی اوست.

سیما؛ پیشتاز حماسه مردمی غدیر

سیما؛ پیشتاز حماسه مردمی غدیر

۱۷ تير ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۶

جشن باشکوه عید غدیر خم در سال ۱۴۰۲ نیز به عنوان یک نقطه‌عطف در برگزاری رویدادهای ملی و مذهبی با رنگ و شور مردمی کشورمان در تاریخ ثبت شد. جشنی که هم میزبانان آن مردم و خیرین بودند و هم مهمانانش را اقشار و گروه‌های مختلف تشکیل دادند. تجمعی که تجلی مهر و همدلی مردم زیر پرچم عشق به امامت و ولایت است و تجربه‌ای موفق در شادی و نشاط معنوی محسوب می‌شود.

اردوکشی علیه منافع صنفی هنرمندان

اردوکشی علیه منافع صنفی هنرمندان

۱۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۲

در نقطه مقابل مدیران خانه سینما و عده‌ای که چشم‌بسته، با بی‌انصافی و بدخواهانه، از هر چیزی که خط و ربط و پیوندی با رسانه‌ملی داشته باشد، دوری می‌کنند و نهال دشمنی می‌کارند، پژمان بازغی به عنوان رئیس انجمن بازیگران خانه سینما سعی در ایجاد وحدت، تعامل و نشاندن نهال دوستی دارد.

قبلی۲بعدی