jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۹۳۸۷۶۶   ۰۸ شهريور ۱۳۹۵  |  ۰۸:۴۲

یکی از امکانات بسیار خوبی که امروزه تقریبا در تمام مرورگرها پشتیبانی می‌شود، جست‌وجوی سریع با وارد کردن کلمه کلیدی موردنظر در نوار آدرس مرورگر است.

چگونه در کروم سریع جست‌وجو کنیم؟

به گزارش جام جم آنلاین ، به‌عبارت دقیق‌تر هنگامی که قصد داشته باشید در یکی از موتورهای جست‌وجوگر، عبارتی را جست‌وجو کنید به‌جای مراجعه به سایت موردنظر و وارد کردن عبارت در کادر جست‌وجو می‌توانید عبارت موردنظرتان را در نوار آدرس مرورگر وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید تا عملیات در جست‌وجوگر پیش‌فرض مرورگر آغاز شده و فهرست نتایج در اختیار شما قرار گیرد.همان‌طور که پیشتر اشاره کردیم هر مرورگری در این شرایط ممکن است از جست‌وجوگر خاصی استفاده کند. به‌عنوان مثال مرورگر کروم از جست‌وجوگر گوگل استفاده می‌کند و مرورگر اج موتور جست‌وجوی بینگ را به‌طور پیش‌فرض به این کار اختصاص می‌دهد.

این روش جست‌وجو بسیار سریع است، اما در مواردی ممکن است در حال مشاهده محتوای یک سایت باشید و بخواهید عملیات جست‌وجوی سریع را نیز اجرا کنید. در این شرایط یا باید یک تب جدید ایجاد کرده و در تب جدید عبارت موردنظرتان را وارد کنید یا با استفاده از این ترفند در مرورگر کروم، مرحله ایجاد تب جدید را نیز حذف کنید!

تنها کاری که باید انجام دهید این است که در نوار آدرس موجود در تب فعلی، عبارت موردنظرتان را وارد کرده سپس کلید Alt را پایین نگه داشته و کلید اینتر را فشار دهید. (در سیستم‌عامل مک، کلید Command را پایین نگه داشته و اینتر را فشار دهید)

به‌طور خودکار یک تب جدید ایجاد شده و عملیات جست‌وجو در آن آغاز می‌شود.

نکته: انجام این کار در مرورگر اپرا نیز با پایین نگهداشتن کلید Shift و فشار کلید اینتر امکان‌پذیر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر