jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۹۰۸۸۵۹ ۰۹ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۹:۰۰

دارچین می تواند همراه با پاکسازی رگها از پلاک و جلوگیری از افزایش آنها، به کاهش سطح کلسترول کمک کند. دراچین سرشار از آنتی اکسیدان است و آنتی اکسیدان با جلوگیری از اکسیداسیون در خون باعث بهبود سلامت قلب و عروق می شود. می توانید مقداری از آن را در چای یا حتی قهوه بریزید یا به مواد غذایی دیگر بیافزایید.

10 خوراکی برای پیشگیری از حمله قلبی

به گزارش جام جم سرا ، در حالی که عصاره ها، معجون ها و نوشیدنی های زیادی برای سم زدایی بدن تبلیغ می شود تا به گفته سازندگانش بدنتان را پاکسازی و سم زدایی کند، طبیعت موادی غذایی در اختیارمان نهاده که همان خاصیت را دارند.

۱۰ ماده غذایی فهرست شده در ادامه، می تواند با پاکسازی شریان های خونی، شما را در محافظت از قلبتان یاری کند.

۱-آووکادو

به جای این که روی غذای خود مایونز بریزید، آن را با مقداری آووکادو خوشمزه تر و سالمتر کنید. مطالعات نشان داده که مصرف روزانه آووکادو می تواند با کم کردن LDL و افزایش HDL به بهبود کلسترول خون کمک کند. میزان HDL کلسترول باعث حفظ رگها از موانعی می شود که درون رگ رسوب کرده اند.

۲-مارچوبه

مارچوبه یک خوردنی عالی برای پاکسازی طبیعی عروق خونی است که می تواند به کاهش فشار و جلوگیری از لخته شدن خون کمک کند و بدین گونه شما را از بیماری های قلبی و عروقی نجات دهد. این گیاه پر از فیبر و مواد معدنی است که در فهرست طولانی آنها می توان از ویتامین های K، B1، B2، C و E یاد کرد.

۳-انار

این میوه پر از مواد شیمیایی گیاهی مفید است که با ایفای نقش آنتی اکسیدانی از دیواره سرخرگها در برابر آسیب محافظت می کند. آب انار باعث تحریک بدن به تولید اکسید نیتریک و در نتیجه، کمک به جریان یافتن خون و باز ماندن عروق خونی می شود.

۴-کلم بروکلی

کلم بروکلی سرشار از ویتامین K است. از این رو باعث مراقبت از کلسیم و جلوگیری از آسیب رسیدن به عروق می شود. همچنین مقالات پزشکی و بهداشتی - ی سرشار از فیبر است که می تواند به کاهش سطح فشار خون و کلسترول بیانجامد.

۵- زردچوبه

این ادویه یک ضد التهاب قدرتمند است که با کاهش التهابات از ایجاد مشکلات عروقی جلوگیری می کند. یک علت عمده تصلب شرائین سخت شدن رگهاست و اضافه کردن مقداری زردچوبه به رژیم غذایی می تواند آسیب به دیواره های شریانی را کاهش دهد.

۶- خرمالو

این میوه نیز پر از مواد آنتی اکسیدن و پلی فنول است که سبب کاهش LDL و تری گلیسیرید خون می شود. خرمالو علاوه بر این مقالات پزشکی و بهداشتی - ی از فیبر است که می تواند سبب تنظیم فشار خون شود و رگها را نیز پاک نگاه دارد.

۷- اسپیرولینا

بله... ممکن است اسم این ماده غذایی کمی برایتان عجیب و غریب باشد! اما در واقع این یک نوع جلبک سبز-آبی است که باعث تنظیم سطح لیپید در خون می شود. اسپیرولینا همچنین پروتئینی مناسب شامل همه نوع اسیدهای آمینه ضروری و مورد نیاز بدن برای حفظ سلامتی است و می تواند در کار استراحت دیواره های رگها و تثبیت فشار خون همراه با تنظیم سطح چربی خون کارگر افتد.

۸- دارچین

این ادویه خوشمزه هم می تواند همراه با پاکسازی رگها از پلاک و جلوگیری از افزایش آنها، به کاهش سطح کلسترول کمک کند. دراچین سرشار از آنتی اکسیدان است و آنتی اکسیدان با جلوگیری از اکسیداسیون در خون باعث بهبود سلامت قلب و عروق می شود. می توانید مقداری از آن را در چای یا حتی قهوه بریزید یا به مواد غذایی دیگر بیافزایید.

۹- قره قاط

این خوراکی مفید هم سرشار از آنتی اکسیدان است. بنابراین می تواند باعث کاهش سطح LDL و افزایش HDL کلسترول شود. در واقع، مصرف منظم عصاره قره قاط خالص احتمالاً تا حدود ۴۰ درصد به کاهش کلی خطرات ابتلا به بیماری های قلبی منجر می شود.

۱۰- چای سبز

این نوشیدنی سطوح بالایی از ترکیباتی را در خود دارد که می تواند مانع جذب کلسترول در طول هضم غذا شود. نوشیدن یک تا دو فنجان از آن در روز به بهبود سطح چربی خون و کاهش انسداد شریان ها کمک می کند. همچنین با افزایش طبیعی متابولیسم یا سوخت وساز بدن، می تواند در کاهش وزن و در نتیجه افزایش سلامت قلبی و عروقی موثر باشد.

منبع :​ عصرایران

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر
خیلی هم موفق هستم!

گفت‌وگو با لاله صبوری، بازیگر باسابقه تلویزیون که حالا چند سالی است دیگر نقش‌های پررنگی بازی نکرده است

خیلی هم موفق هستم!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر