jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۵۷۲ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

بررسی‌ها نشان داده پوست تخم‌مرغ سرشار از ویتامین و خواص است به همین علت دور انداختن آن جایز نیست.

به گزارش جام‌جم آنلاین، بیشتر افراد به محض استفاده از تخم‌مرغ پوست‌ آن را دور می‌اندازند؛ در حالی که با این کار خود را از خواص آن ماده محروم می‌کنند. در واقع، پوست تخم‌مرغ سرشار از مواد معدنی مختلف همچون کلسیم است. جذب و هضم این منبع کلسیم برای بدن بسیار آسان‌تر از منابع دیگر است. تحقیقات نشان داده کلسیم موجود در پوست تخم‌مرغ شبیه کلسیم موجود در استخوان‌ها و دندان‌هاست. این نوع کلسیم علاوه بر استحکام دندان و استخوان، کلسیم مورد نیاز بافت‌ها و عصب‌ها را تامین می‌کند. از طرف دیگر، پودر پوست تخم مرغ سبب کاهش فشار خون و کلسترول می‌شود. نصف قاشق پودر پوست تخم‌مرغ حاوی حدود هزار تا 1500 میلی‌گرم کلسیم است. برای بهره‌مند شدن از خواص پوست تخم‌مرغ ابتدا چند تخم‌مرغ را به مدت ده دقیقه بجوشانید تا باکتری‌ها و میکروب‌های آن زدوده شود. پس از آن که سرد شدند پوست آنها را پودر کنید و آن پودر را در شیشه‌ای تمیز نگه دارید. می‌توانید از آن در غذاها، نوشیدنی‌ها و اسموتی‌ها نیز استفاده کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر