jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۷۶۰ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

لیگ با همه فراز و فرودها، در زمان مشخص خود به پایان رسید. با وجود فترتی که تعطیلی‌های گاه و بیگاه برای بازی‌های تیم ملی و تیم امید به لیگ تحمیل کرد، سازمان لیگ در زمان تعیین شده، لیگ را به پایان رساند که برای این شایسته نمره قبولی است؛ اما این تعصیلی‌ها، ثمره دخالت مستقیم آقای کی‌روش بود که سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال باید برای این دخالت، مورد انتقاد قرار بگیرند.

قصد من نقد آقای کی‌روش نیست که اتفاقا در بخش فنی، خودم در زمره حامیان او قرار می‌گیرم؛ اما معتقدم هر فردی باید در محدوده اختیارات خود حرکت کرده و تصمیم بگیرد. جدا از این موارد فکر می‌کنم باید دست سازمان لیگ را در بخش برگزاری، فشرد. لیگ برتر به پایان رسید و لیگ دسته اول هم فردا به پایان می‌رسد. هر دو لیگ در اوج هیجان و حساسیت به روزهای پایانی رسیدند که این نتیجه زحمت و تلاش مربیان وطنی است. آنها با وجود تعطیلی‌های فراوان و نبود ملی‌پوشان، باید تیم را در حالت مسابقه و با انگیزه‌های بالا نگه می‌داشتند که این طور هم شد. نتیجه این تلاش، جذابیت روزهای پایانی و پر شدن ورزشگاه‌ها بود. بخصوص در مورد پرسپولیس که بعد از سال‌های اخیر، روزهای گرم و پرهیجانی را در انتهای فصل گذراند.

اتفاق مثبت دیگر، قهرمانی تیمی کم‌نام و نشان از فوتبال غنی و پر از استعداد خوزستان بود. آن هم در حالی که تیم‌های پرطرفدار پایتخت تا روز آخر نگاهی جدی به قهرمانی داشتند. حضور داوران جوان، وجه مثبت لیگ این فصل بود. اگرچه این حضور با اشتباهاتی هم همراه شد مثل اشتباه داور بازی پرسپولیس؛ اما امیدواریم فدراسیون در راه کم شدن استباه داوران تلاش کند. فکر می‌کنم قیمت هدست داوری حدود 20 میلیون تومان است و اگر فدراسیون 50 هدست خریداری کند می‌شود یک میلیارد که در گردش مالی فوتبال ایران، شاید رقمی نباشد؛ اما ارتباط رادیویی داوران، میتواند جلوی فاجعه را بگیرد. جشن‌هایی که برای قهرمانی ترتیب داده می‌شود، شکلی آبرومند پیدا کرده که می‌توان دید و خجالت نکشید. لیگ، بازیکنان بیشتری به تیم ملی داده و نیاز تیم ملی به لژیونرها کمتر احساس می‌شود. من امیدوارم بین دو فصل، نشست‌هایی ترتیب داده شود تا لیگ بعدی، با اشتباهات و مشکلات کمتری برگزار شود و جذابیت و هیجان و لذت بیشتری به اهالی فوتبال هدیه دهد.

امیر حاج رضایی

کارشناس فوتبال

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر