jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۸۹۴۵۶۱ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۰:۵۲

«لیز کلِگ» که تنها 15 سال دارد و در شهر نیویورک زندگی می‌کند، یک پیامک روی گوشی هوشمند خود دریافت کرد و در آن یک کودک پنهانده 7 ساله افغان به اسم احمد متنی را نوشته بود.

پیامک جان ۱۵ پناهنده را نجات داد

به گزارش جام جم کلیک ، کلِگ به همراه خانواده خود چند هفته قبل به اردوگاه مخصوص پناهندگان در فرانسه رفته بود و از آنجا بازدید کرده بود. در این اتفاق کلِگ چند گوشی هوشمند را به کودکان ساکن در این اردوگاه هدیه داده بود.

این کودک افغان به زبان انگلیسی مسلط نبود، ولی در این پیامک سعی کرد با استفاده از کلمات انگلیسی منظور خود را به اطرافیان برساند. او نوشته بود: «من به کمک نیاز دارد. راننده اتومبیل را نگه نمی‌دارد. داخل اتومبیل اکسیژن وجود ندارد. هیچ سیگنالی وجود ندارد. من داخل کانتینر هستم. شوخی نمی‌کنم، به خدا قسم می‌خورم».

کلِگ به سرعت متوجه که این پیامک یک درخواست کمک است. نخستین اقدام او این بود که با مرکز کمک به پناهندگان در لندن تماس گرفت. «تانیا فریدمن» به این تماس پاسخ داد و پس از آنکه از شرایط مطلع شد، به مدیران خود اطلاع داد تا هرچه سریع‌تر موقعیت این کانتینر را مشخص کنند.

ماموران پلیس شماره تلفن احمد را دریافت کردند و با او تماس گرفتند. شنیدن صدای احمد به آنها نشان داد که شرایط اورژانسی است و سپس با استفاده‌ از سیستم‌های مخابراتی سیم کارت احمد ردیابی شد و پلیس دریافت کانتینر آنها نزدیک پمپ بنزین شهر لیسِسترشایِر است.

پلیس با فاصله زمانی کوتاه موفق شد این کانتینر را پیدا کند و بررسی‌های بعدی نشان داد احمد به همراه ۱۵ فرد دیگر داخل این محفظه زندانی شده‌اند و راه نفس کشیدن هم برای آنها وجود ندارد.

منبع: موبنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر