jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۸۹۴۵۶۱   ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۰:۵۲

«لیز کلِگ» که تنها 15 سال دارد و در شهر نیویورک زندگی می‌کند، یک پیامک روی گوشی هوشمند خود دریافت کرد و در آن یک کودک پنهانده 7 ساله افغان به اسم احمد متنی را نوشته بود.

پیامک جان ۱۵ پناهنده را نجات داد

به گزارش جام جم کلیک ، کلِگ به همراه خانواده خود چند هفته قبل به اردوگاه مخصوص پناهندگان در فرانسه رفته بود و از آنجا بازدید کرده بود. در این اتفاق کلِگ چند گوشی هوشمند را به کودکان ساکن در این اردوگاه هدیه داده بود.

این کودک افغان به زبان انگلیسی مسلط نبود، ولی در این پیامک سعی کرد با استفاده از کلمات انگلیسی منظور خود را به اطرافیان برساند. او نوشته بود: «من به کمک نیاز دارد. راننده اتومبیل را نگه نمی‌دارد. داخل اتومبیل اکسیژن وجود ندارد. هیچ سیگنالی وجود ندارد. من داخل کانتینر هستم. شوخی نمی‌کنم، به خدا قسم می‌خورم».

کلِگ به سرعت متوجه که این پیامک یک درخواست کمک است. نخستین اقدام او این بود که با مرکز کمک به پناهندگان در لندن تماس گرفت. «تانیا فریدمن» به این تماس پاسخ داد و پس از آنکه از شرایط مطلع شد، به مدیران خود اطلاع داد تا هرچه سریع‌تر موقعیت این کانتینر را مشخص کنند.

ماموران پلیس شماره تلفن احمد را دریافت کردند و با او تماس گرفتند. شنیدن صدای احمد به آنها نشان داد که شرایط اورژانسی است و سپس با استفاده‌ از سیستم‌های مخابراتی سیم کارت احمد ردیابی شد و پلیس دریافت کانتینر آنها نزدیک پمپ بنزین شهر لیسِسترشایِر است.

پلیس با فاصله زمانی کوتاه موفق شد این کانتینر را پیدا کند و بررسی‌های بعدی نشان داد احمد به همراه ۱۵ فرد دیگر داخل این محفظه زندانی شده‌اند و راه نفس کشیدن هم برای آنها وجود ندارد.

منبع: موبنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر