jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۵۴۰۶۹   ۲۰ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۸:۰۰

متاسفانه امروز شاهد افزایش طلاق نسبت به گذشته هستیم. جدایی در میان زنان و مردان به‌خصوص در شهرهای بزرگ و مدرن‌تر، رو به افزایش است و زوج‌ها از پاشیده شدن زندگی‌شان هیچ هراس و وحشتی ندارند.

به نظر من یکی از دلایل این افزایش جدایی‌ها در شهرهای بزرگ می‌تواند، تغییر سبک زندگی مردم جامعه باشد. در واقع امروز سبک زندگی مدرن تاثیر زیادی روی زندگی زوج‌ها گذاشته است. در گذشته همه ازدواج‌ها براساس یک بار عاطفی شدید رخ می‌داد، در صورتی که امروز، به خاطر سبک زندگی مدرن، این بار عاطفی در زندگی‌ها کمرنگ شده و تعهدها و فرهنگ‌ها نیز از عمق کمتری برخوردار هستند. در واقع سبک زندگی مدرن انسان را در مواجهه با مشکلات کم‌تحمل و کم‌طاقت کرده و از آن طرف انتظارات و توقعات را هم بالا برده است. این سبک از زندگی اختلال‌های زیادی را در رفتار انسان ایجاد کرده و باعث شده تا زنان و مردان هر کدام در زندگی مشترکشان توقعات زیادی از هم داشته باشند. همین توقعات و کمتر شدن درک متقابل، باعث از هم پاشیدگی زندگی‌های مشترک می‌شود. استرس‌ها بیشتر و تحمل‌ها کمتر می‌شود. بنابراین بهتر است که زنان و مردان در زندگی مشترک خود سبک زندگی مدرن را کنار بگذارند و با درک بالاتری به مسائل و مشکلات نگاه کنند تا بتوانند به راحتی تصمیم درست را در زندگی خود بگیرند.

دکتر حسن عماری‌/‌ روان‌شناس‌

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر