jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۱۲۶۳۶   ۰۸ تير ۱۳۹۴  |  ۱۴:۰۳

قیمت‌جهانی نفت تحت تاثیر تحولات یونان در معاملات امروز با یک دلار کاهش نسبت به جلسه قبلی به ۶۲ دلار و ۲۶ سنت رسید.

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

به گزارش رویترز، پس از آنکه طلبکاران حاضر به تمدید بسته کمک مالی به یونان نشدند و دولت این کشور محدودیت های پولی را به اجرا گذاشت، با رسیدن قیمت نفت خام آمریکا به زیر 59 دلار و پایین ترین رقم در حدود 3 هفته اخیر، قیمت نفت بیش از یک دلار کاهش یافت.

بازارهای مالی با افت مواجه شده و ارزش یورو به پایین ترین رقم در حدود یک ماه گذشته رسید. ارزش سهام در آسیا نیز به دلیل قوت گرفتن احتمال خروج یونان از حوزه یورو، در حال کاهش است.

ریک اسپونر، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «تا جایی که به بازار نفت مربوط می شود، احتمال کاهش قیمت وجود دارد... اگر وضعیت بدتر شود، موجب کاهش اعتماد سرمایه گذاران خواهد شد.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت که در اوایل جلسه امروز به 62 دلار و 20 سنت یعنی پایین ترین رقم یک هفته اخیر رسیده بود، با یک دلار کاهش نسبت به جلسه قبلی به 62 دلار و 26 سنت رسید. قیمت نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه 6 سنت افزایش یافته بود.

قیمت نفت خام آمریکا نیز پس از رسیدن به رقم 58 دلار و 56 سنت در اوایل جلسه امروز که پایین ترین رقم از 9 ژوئن تاکنون بود، با یک دلار کاهش به 58 دلار و 63 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت در پایان معاملات روز جمعه 7 سنت کاهش یافته بود.

موسسه فیلیپ فیچرز اعلام کرد، پیش بینی می شود قیمت نفت این هفته به دلیل وضعیت یونان و مذاکرات بر سر برنامه هسته ای ایران شکننده باشد.

انعقاد توافق هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی منجر به تعلیق تحریم ها خواهد شد و به تهران اجازه خواهد داد تا صادرات نفت خود را افزایش دهد و این موجب افزایش هر چه بیشتر فزونی عرضه در بازار خواهد بود.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر