jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۸۰۳۸۸۴ ۱۱ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۲:۲۸

فراخوان استخدام و کمک به بیماران

روش جدید مردم‌آزاری در فضای مجازی

گروهی با قرار دادن شماره دیگران به نام مسئول استخدام یک شرکت و یا حامی بیماران، اقدام به مردم‌آزاری و شوخی با دیگران می‌کنند.

روش جدید مردم‌آزاری در فضای مجازی

به گزارش جام جم کلیک: با پیشرفت تکنولوژی و افزایش نرم‌افزارهای هوشمند برای گوشی‌های موبایل، علاوه بر تماس‌ها و پیامک‌های روزانه در قالب خدمات اپراتورهای تلفن همراه؛ اطلاع‌رسانی از طریق نرم افزارهای موجود در گوشی نیز تا جایی پیشرفت کرد که تمام اخبار روز دنیا به‌صورت لحظه‌ای در این فضا می‌پیچد و حتی نقدهایی نیز در مورد آن صورت می‌گیرد.

بدون شک افزایش روزانه قشر دانشگاهی به جمع جوانان بیکار و جویای شغل یکی از دلایل افزایش این نرم افزارهای اجتماعی در تلفن همراه بوده است.

این روزها در استان خوزستان با توجه به بیکاری‌ جوانان، کوچکترین صحبت از استخدام‌ها و ایجاد شغل توسط یک شرکت یا نهاد باعث هجوم متقاضیان به سمت وب سایت‌های آن می‌شود.

با این شرایط بسیاری از افراد حاضر در فضای مجازی با استفاده از موقعیت بیکاری جوانان و به جهت خنده، شوخی و ... با تحریف کردن شرایط درج شده در یک سایت استخدامی، ایجاد شایعه می‌کنند.

بارها در فضای اینترنتی چون واتس‌آپ و وایبر مشاهده شد که افرادی به قصدهای مختلف جهت آزار و شوخی با دوستان خود یا تسویه حساب یک دلخوری با قرار دادن شماره تلفن همراه یک شخص در فراخوان یک شرکت و قرار دادن نام فرد به‌عنوان مسئول استخدام، اقدام به نشر یک مطلب کذب و شایعه‌سازی‌های ناپسند می‌کنند.

علاوه بر وجود این مشکلات دنیای مجازی در استان خوزستان، چند روزی‌ست که یک متن جدید با محتوی کمک به یک بیمار سرطانی در استان در حال پخش است و شماره حساب یک فرد به‌عنوان فرد نیکوکار و حامی بیماران برای جمع‌آوری کمک‌ها در زیر آن نگاشته شده است.

با وجود موسسات حمایتی از بیماران خاص در اکثر شهرهای استان خوزستان؛ انتظار می‌رود مردم نوع‌دوست استان که قصد کمک به این بیماران را دارند، با مراجعه به این مراکز همکاری و همیاری خود را اعلام کنند و هیچ‌گونه توجهی به پیام های ساختگی و شایعات اینترنتی در استان که گاهی به یک کلاه‌برداری نزدیک‌تر بوده را نداشته باشند.

انتظار می‌رود که خوانندگان این مطالب و افراد جویای کار استفاده کننده از این نرم افزارها در استان به‌جای دامن زدن، نشر و قبول کردن این شایعات، با مراجعه به وب‌سایت شرکت مربوطه در متن، چکونگی استخدام و یا صحت آگهی را بررسی کرده تا حد ممکن از آزاری‌های ناخواسته و یا نشر مطالب کذب جلوگیری شود.

این در حالی است که در تماس‌های تلفنی با چند تن از مالکان شماره‌های درج شده در زیر آگهی‌های منتشر شده، این افراد از وجود این شایعات ابراز بی‌اطلاعی کرده و آن‌ را نوعی مردم‌آزاری و شوخی‌های دوستانه دانسته‌اند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر