jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۷۹۷۰۹۴   ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۲۳:۵۹

نسخه‌های غول‌آسای سرفیس مایکروسافت هم‌اندازه تلویزیون‌های بزرگ هستند

عرضه سرفیس با نمایشگر 55 و 84 اینچی

شرکت مایکروسافت قصد دارد تا دو نسخه ویژه از دستگاه‌های سرفیس را روانه بازار کند که ابعادی بسیار عجیب داشته و نمایشگرهایی با ابعاد 55 و 84 اینچ خواهند داشت.

عرضه سرفیس با نمایشگر 55 و 84 اینچی

جام جم کلیک: در طول دو سال اخیر شرکت مایکروسافت در حال ایجاد بازارهای جدید برای خودش بوده است و به همین دلیل نیز بسیاری از نرم‌افزارهای این شرکت به مقاصد جدید پورت شده و دستگاه‌های این شرکت نیز با تغییر کاربری روبرو شده‌اند. در این میان محصولی که برای مایکروسافت بسیار مهم به نظر می‌رسد را باید سری سرفیس دانست. تبلت‌های این سری با جهش بسیار چشمگیری روبرو شده‌اند ولی مایکروسافت به همین امر بسنده نخواهد کرد و قصد دارد تا در سال جاری دو نسخه از سرفیس را با ابعادی بسیار بزرگ به بازار بفرستد.

این دستگاه‌ها که سرفیس هاب (Surface Hub) نام خواهند داشت در ابعاد یک تلویزیون دیواری بسیار بزرگ خواهند بود و در دو مدل 55 اینچی و 84 اینچی روانه بازار خواهند شد که مسلما استفاده از آن‌ها برای شرکت‌ها بسیار مفید خواهد بود.هر یک از این دستگاه‌ها به دو استایلوس و 100 نقطه حساس به لمس مجهز خواهند بود تا بتوان از آن‌ها استفاده چند نفره و البته دقیق کرد. همچنین رابط اصلی ارتباطی برای این دستگاه‌ها، سیستم NFC خواهد بود که موجب می‌شود تا کاربران بتوانند اطلاعات را به نوع ویژه و جدیدی به دستگاه انتقال دهند (با هل دادن اطلاعات از مبدا به سوی دستگاه مقصد به صورتی که انگار نسخه فیزیکی آن را به سوی دستگاه هل می‌دهند)

این دستگاه‌ها با قیمت‌هایی بسیار بالا روانه بازار مصرف خواهند شد و ارزان‌ترین مدل آن دارای قیمت 3 هزار دلار خواهد بود. شایان ذکر است که در ابعاد بین 55 تا 84 اینچی نیز شاهد عرضه محصولاتی مختلف خواهیم بود که هر یک بر اساس میزان کارایی‌های خود دارای قیمت منحصربه‌فرد خواهند بود.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها