jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۸۳۷۲۵   ۱۴ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۷:۱۹

یک متخصص طب سنتی گفت: افرادی که پُرخور هستند بیشتر دچار جوش‌های صورت می‌شوند بنابراین غذا درمانی خود از راه‌های حفظ سلامت پوست است.

پرخورها بیشتر «جوش» می‌زنند

لیلا شیربیگی، متخصص طب سنتی درباره سلامت پوست گفت: غذا درمانی از راه‌های حفظ سلامت افراد است.

وی افزود: تهیه غذاهای خوشمزه و سالم می‌تواند سلامت مردم را تضمین کند البته رعایت اصول غذا خوردن بسیار اهمیت دارد و بهتر است که افراد از مصرف آب و سالاد با غذای خودشان پرهیز کنند و سالاد را نیم تا یک ساعت قبل از غذای اصلی خود مصرف کنند.

این متخصص طب سنتی افزود: افرادی که پرخور هستند بیشتر دچار جوش‌های صورت می‌شوند و به این افراد توصیه می‌کنم که هفته‌ای یک بار آشی از سبزی‌هایی مانند گشنیز تهیه کنند از صبح تا شب هر زمان که احساس گرسنگی کردند از این آش مصرف کند و اگر همین منوال را تا مدتی رعایت کنند، کم کم جوش‌های صورتشان از بین می‌رود.

شیربیگی گفت: پوست دارای منافذ ریزی است که از آنها به نام «مثام» یاد می‌شود و این منافذ مسیر خروج مواد زائد از پوست هستند و عرق از این منافذ خارج می‌شود و پوست یک اندام دفعی محسوب می‌شود.

وی افزود: مراحل هضم چهارگانه هضم اول در معده است و ماده دفعی آن مدفوع بوده و هضم دوم در کبد است که ماده دفعی آن ادرار است و هضم سوم و چهارم ماده دفعی آن از پوست خارج می‌شود و اگر ماده غلظتش مناسب باشد مواد زائد به صورت ناخن، مو، عرق، چرک و... خارج می‌شود.

این متخصص طب سنتی گفت: برخی از مواد زائد به سمت پوست می‌آید ولی قابلیت خارج شدن از منافذ را نداشته باشد چرا که غلظت ماده زائد زیاد است و ممکن است بیماری‌هایی مانند پسوریازیس را ایجاد کند.

شیربیگی افزود: در درمان همه بیماری‌ها باید به سیستم داخلی بدن توجه کرد، تقویت اعضایی مثل مغز، کبد و معده خود از راه‌های درمان بیماری‌ها از جمله بیماری‌های پوست است، متخصصان طب سنتی برای درمان بیماری‌های پوست به طور مستقیم سراغ پوست نمی‌روند و ابتدا اختلال اندام‌های درونی بدن را بررسی می‌کند و منشا بیماری‌های پوستی را پیدا می‌کنند.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر