jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۵۹۷۴۷ ۲۴ دی ۱۳۹۳  |  ۲۰:۴۵

محققان امنیتی بدافزار جدیدی بانام Skeleton Key را شناسایی کردند که می‌تواند احراز هویت سامانه اکتیو دایرکتوری را دور بزند.

بدافزار Skeleton Key برای نفوذ به اکتیو دایرکتوری

به گزارش جام جم کلیک: محققان امنیتی بدافزار جدیدی بانام Skeleton Key را شناسایی کردند که می‌تواند احراز هویت سامانه اکتیو دایرکتوری را دور بزند.

بنابر گزارش محققان امنیتی بدافزار Skeleton Key به هکرها اجازه می‌دهد تا از سامانه اکتیو دایرکتوری عبور کنند. مشکل اکتیو دایرکتوری استفاده از تنها یک روش احراز هویت است. به‌بیان‌دیگر اکتیو دایرکتوری تنها از رمزعبور برای تأمین امنیت استفاده می‌کند.

Skeleton Key بر روی سیستم کلاینتی شناسایی شد که از رمزعبور برای دسترسی به ایمیل و سرویس vpn استفاده می‌کرد. هنگامی‌که بدافزار در حافظه اکتیو دایرکتوری مستقر شد، به هکر دسترسی نامحدود به سرویس‌های از راه دور می‌دهد و می‌تواند به داده‌های شخصی کاربران و کارمندان دسترسی پیدا کند. بدافزار برای پرهیز از شناسایی، اجازه می‌دهد تا سرویس‌ها بدون اختلال به کاربران ارائه شوند.

Skeleton Key بار ترافیکی شبکه را تغییر نداده و آن را به دیگر آدرس‌ها هدایت نمی‌کند، به همین دلیل شناسایی آن توسط ابزارهای IPS/IDS مشکل است.

البته این بدافزار شامل نقاط ضعفی نیز می‌شود. ازجمله آنکه تنها بر روی سامانه‌های 64 بیت کار می‌کند و باید در هر بار شروع Domain Controller دوباره خود را از ابتدا در حافظه مستقر کند.

منبع: سایبربان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر