jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۵۵۷۲۵ ۱۴ دی ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۰

لیستی از رمز‌هایی که به‌راحتی قابل هک شدن هستند

این رمزها را قبل از هک شدن تغییر دهید

یک نرم‌افزار مدعی شده است که به‌راحتی می‌تواند رمز حساب آی کلاود را شناسایی کند و به همین دلیل نیز رمز‌های خاصی بیش از سایر رمزها در خطر هک قرار دارند.

این رمزها را قبل از هک شدن تغییر دهید

جام جم کلیک: یک گفته بسیار مشهور در زمینه امنیت کامپیوتری وجود دارد که بر اساس آن بزرگ‌ترین خطر امنیتی برای هر کامپیوتری در فاصله بین نمایشگر کامپیوتر و صندلی قرار دارد، به عبارت ساده‌تر باید گفت که خود شما بزرگ‌ترین تهدید برای امنیت کامپیوتری خود محسوب می‌شوید.

در این میان بسیاری از هک‌های حساب‌های کاربری با روشی به نام آزمون‌وخطا انجام می‌شود که در اصطلاح فنی به آن Brute force می‌گویند و با استفاده از همین مفهوم نیز یک نرم‌افزار برای هک کردن حساب‌های کاربری در آی کلاود ایجاد شده است که در بسیاری از موارد به‌راحتی می‌تواند رمز‌های ضعیف را هک کند.

لیست زیر شامل رمزهایی است که به‌سادگی می‌توان آن‌ها را هک کرد و این موضوع تنها به آی کلاود محدود نخواهد بود و اگر در هر حساب کاربری شما، رمزی از میان لیست زیر موجود است، باید آن را به سرعت تعویض کنید تا خطر روبرو شدن با هک برای شما کمتر از پیش شود.

  • Password1
  • P@ssw0rd
  • Passw0rd
  • Pa55word
  • Password123
  • ABCabc123
  • Devil666
  • ILoveYou2
  • Blink182

البته این لیست شامل موارد بسیار بدیهی مانند اعداد 1 تا 9 و یا چند عدد 0 پشت‌سرهم نیست زیرا هرفردی می‌داند که این رمزها به‌عنوان ساده‌لوحانه‌ترین گزینه برای رمز یک حساب کاربری محسوب می‌شوند. بنابراین اگر رمز شما در این لیست وجود دارد به سرعت برای تعویض آن اقدام کنید.

در ضمن دقت داشته باشید که استفاده از یک رمز برای چند حساب کاربری نیز خطر هک شدن شما را چند برابر خواهد کرد و پیشنهاد می‌کنیم به هیچ‌عنوان برای دو حساب کاربری خود از یک رمز استفاده نکنید.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر