jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۵۴۲۲۴   ۰۹ دی ۱۳۹۳  |  ۱۷:۱۶

گروه تروریستی داعش در پی از دست دادن 400 نیروی خود در درگیری های اخیر در عراق و سوریه، امروز را روز سیاه اعلام کرد.

داعش «روز سیاه» اعلام کرد

به گزارش آژانس خبر ترک، طی درگیری های دو روز اخیر در عراق و سوریه بیش از 400 تروریست کشته شده اند. بر این اساس سرکردگان داعش پس از تحمل این شکست سنگین روز بیست و نهم دسامبر (هشتم دی) را روز سیاه اعلام کردند.

روز گذشته اداره امنیت استان صلاح الدین عراق با انتشار بیانیه ای اعلام کرد در درگیری نیروهای دولتی با تروریست ها برای بازپس گیری شهر یثرب 123 داعش کشته شده اند. در پایان این عملیات بخش های زیادی از این منطقه از تروریست ها پاکسازی شده است.

همچنین حمله جنگنده ها به مناطقی در شمال کرکوک دست کم 50 تروریست کشته و صد ها نفر از آنان مجروح شدند. طی 48 ساعت گذشته و به دنبال عملیات زمینی ارتش عراق تروریست های داعش از شمار زیادی از مواضع خود عقب نشینی کردند. آمارهای رسمی حاکی است طی دو روز اخیر بیش از 400 تروریست کشته شده اند که این سنگین ترین تلفات این گروه تروریستی از زمان شکل گیری آن به شمار می رود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها