jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۵۱۲۲۴ ۲۹ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۸:۳۰

بانک ها هدف حمله گونه جدیدی از بدافزار زئوس

حمله‌ی زئوس به بانک‌ها

شرکت کسپراسکی گونه جدیدی از بدافزار زئوس را کشف کرده است که موسسات مالی دنیا را هدف قرار داده است.

حمله‌ی زئوس به بانک‌ها

به گزارش جام جم کلیک: شرکت کسپراسکی گونه جدیدی از بدافزار زئوس را کشف کرده است که موسسات مالی دنیا را هدف قرار داده است.

این شرکت اعلام کرد که آخرین گونه بدافزار زئوس در مجموع 150 بانک مختلف و 20 سیستم پرداخت مالی را در سراسر دنیا هدف قرار داده است و تمرکز آن بیشتر بر روی بانکداری آنلاین بوده است. در مجموع 15 کشور از جمله انگلستان، امریکا، اسپانیا، روسیه ، ژاپن و ایتالیا هدف حملات این بدافزار قرار گرفتند.
شرکت امنیتی کسپراسکی نام انی گونه از بدافزار زئوس را Trojan-Banker.Win32.Chthonic نامیده است. بدافزار زئوس یکی از خرابکارترین بدافزارهای شناخته شده است است که در حملات سایبری مختلفی از آن استفاده شده است. بانک ها یکی از اساسی ترین اهداف این کد خرابکار بوده است اما زئوس در کمپین های سرقت هویت نیز مورد استفاده قرار گرفته است.
بدافزار Chthonic که ماشین های ویندوز را تحت تاثیر قرار می دهد در ایمیلی که حاوی اسناد RTF خرابکار است کشف شده است. پس از بازشدن این سند، بدافزار با استفاده از بات Andromeda بر روی ماشین قربانی نصب می شود و کدی مخرب را به فرآیند msiexec.exe تزریق می کند. در نتیجه ماشین قربانی آلوده می شود و مجرمان می توانند از راه دور به سیستم متصل شده و تراکنش های غیرمجاز را انجام دهند. اگر قربانی سعی کند از طریق این ماشین به سیستم بانکداری آنلاین متصل شود، این بدافزار داده های حساس مانند شماره تلفن، نام کاربری، رمز عبور، PINها و سایر اطلاعات را ردگیری کرده و برای هکر ارسال می کند.
این گونه از بدافزار زئوس توانایی ثبت ضربات صفحه کلید، سرقت میکروفون و جاسوسی وبکم را دارد.

منبع: مرکز ماهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر