jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۴۷۵۷۷   ۱۸ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۲:۰۱

زنان باردار باید دست کم روزانه ۰/۴ میلی گرم فولیک اسید مصرف کنند؛ اما برخی از خانم‌ها با توجه به توصیه پزشک و نیاز جنین به بیشتر از این مقدار مکمل نیاز دارند؛ به عنوان مثال، شاید حتی به ۴ میلی گرم در روز.

یک اسید حیاتی برای زنان باردار

جام جم سرا: مقادیر زیاد فولیک اسید در موارد مختلفی همچون موارد زیر توصیه می‌شود:

• یکی از والدین دچار بیماری لوله عصبی باشد یا سابقه خانوادگی در این زمینه داشته باشند.
• مادر دیابت داشته باشد.
• مادر داروی صرع مصرف کند.
• مادر بیماری سلیاک داشته باشد.
• مادر اضافه وزن داشته باشد.


اگر خانمی پیش از بارداری این مکمل را مصرف نکرد تکلیف چیست؟ اگر در ماه‌های نخست بارداری قرار دارید، می‌توانید از هم اکنون این دارو را آغاز و در هفته دوازدهم آن را قطع کنید. اگر از هفته دوازدهم گذشته بود از اینکه فولیک اسید مصرف نکرده‌اید نگران نشوید. بسیاری از کودکان با این شرایط سالم متولد شده‌اند و اگر فولیک اسید نخورید به این معنی نیست که کودک شما ناقص می‌شود. اما اگر آن را مصرف کنید مطمئن‌تر خواهید بود و کودک سالم تری خواهید داشت. (سلامت نیوز به نقل از پزشکان بدون مرز)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر