jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۳۳۱۴۰   ۰۷ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۷:۴۱

دادگاه عربستان در اقدامی عجیب یک مفتی برجسته سلفی را که تا پیش از این در خدمت تروریست های در حال جنگ در سوریه بود و برای آنها فتوا صادر می کرد، بازداشت کرد.

مفتی جهاد نکاح بازداشت شد

این مفتی سلفی اولین کسی بود که درباره اقدامات غیراخلاقی تروریست ها یا همان «جهاد النکاح» و همچنین دیگر اهداف تروریست ها حکم صادر کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی العهد، نیروهای امنیتی عربستان محمد العریقی یکی از چهره های سرشناس جریان الصحوه را به دلیل انتقاد از وضعیت خدمات رسانی قطار در نظر گرفته شده برای حمل و نقل حجاج در مکه به عرفات و منی در صفحه شخصی خود در پایگاه توییتر را بازداشت کردند. به دلیل نوشتن برخی از مطالب در صفحات شخصی خود در پایگاه اجتماعی توییتر به زندان محکوم کردند.

العریقی در صفحه خود به شکایت های بی شمار حجاج و بی نظمی در برنامه زمانی در نظر گرفته شده برای حرکت و توقف مکرر و بی دلیل قطارها و خراب بودن پله های برقی اشاره کرده است.

مقامات عربستان از ارائه پاسخ و توضیح در مورد محل و علت بازداشت العریفی به خانواده اش امتناع می ورزند.

به گفته فعالان سیاسی عربستان العریفی تقریبا سه هفته پیش دستگیر شد و هم اکنون پشت میله های زندان بسر می برد.

خبر بازداشت العریفی توسط رسانه های گروهی سعودی و عربی چاپ و منتشر شده است.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها