حکایت سنت و تجدد در آرایش و اصلاح موی سر

انواع مدل موی مردان ایرانی، از قدیم تاکنون

به گفته یک متخصص پوست، مو و زیبایی، کم پشتی مو، علل بسیار متعدد و متنوعی دارد ولی به طور کلی عواملی که باعث عدم رویش مو و به دنبال آن کم پشتی مو می‌شود، عوامل داخلی و مربوط به بدن هر فرد است و عوامل خارجی نقش چندانی در کم پشتی مو ندارند.
کد خبر: ۶۸۴۵۸۴

جام جم سرا: عضو مرکز تحقیقات پوست دانشگاه شهید بهشتی گفت: سه علت عمده برای عدم رویش مو وجود دارد که عبارتند از: تخریب فولیکولهای مو،‌ ریزش بیش از حد مو و عدم رویش مو که این مواد در افراد مختلف متفاوت است.
به نقل از باشگاه خبرنگاران، دکتر محمدرضا برزگر ادامه داد: برخی عفونت‌ها، مسائل ژنتیکی و بیماری‌های خود ایمنی مو مثل طاسی سکه‌ای هم از دیگر موارد کم پشت شدن مو هستند. همچنین کمخونی و بیماری‌های تیروئید و برخی بیماری‌های التهابی هم موجب ریزش و کم پشت شدن مو می‌شوند.
وی ریزش روزانه 100 عدد تار مو را عادی دانست و گفت: ریزش بیش از این تعداد در روز می‌تواند ریزش مو باشد که نیاز به بررسی توسط متخصص پوست و مو است.
این متخصص پوست و مو گفت: هر چند عوامل خارجی مثل سشوار، استفاده از آب داغ حین شستشو و شانه زدن موهای خیس، به ساقه مو که قسمت مرده مو است آسیب وارد می‌کند
اما ارتباطی به بخش زنده و داخلی مو ندارند ولی محکم بستن موها به طور طولانی مدت و مداوم، باعث از دست رفتن برگشت ناپذیر مولکولهای مو در حاشیه مو و ناحیه شقیقه‌ها می‌شود و طاسی کششی را موجب می‌شود.
وی در پایان نگهداری درست و صحیح از مو را در کیفیت و شادابی ساقه مو و همچنین رعایت موارد تغذیه‌ای و آرامش در زندگی را در حفظ فولیکول مو تاثیرگذار دانست.

Share

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها