jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۶۶۶۹۹۳ ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۱:۲۹

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه به سمت واقعی شدن حقوق کارگران حرکت می کنیم، گفت: مهم ترین دغدغه دولت تدبیر و امید، اشتغال است.

حقوق کارگران واقعی می‌شود

علی ربیعی گفت: مهم‌ترین دغدغه دولت تدبیر و امید، ایجاد اشتغال و ارتقای وضعیت افراد شاغل است. مبنای برنامه ریزی‌ های ما به نحوی است تا سفره هیچ خانواده‌ای خالی از مواد غذایی نباشد و هیچ فردی برای تامین معاش خود سرگردان نباشد.

وی با بیان اینکه اقتدار ملی و سلامت اجتماعی بستگی به میزان تولید ملی دارد، افزود: وظیفه داریم به گونه‌ ای برنامه ریزی کنیم که در همه زمینه‌ ها در کشور ایجاد اشتغال شود.

ربیعی گفت: متاسفانه در حال حاضر با جهت گیری‌ های اساسی فاصله داریم و نرخ رشد اقتصادی منفی شده است، اما با این حال دولت تدبیر امید در چند ماه اخیر توانست زمینه‌ای را فراهم سازد که به موجب آن نرخ رشد اقتصادی چند درصد افزایش یابد.

وی گفت: با ادامه موفقیت آمیز اجرای این سیاست‌ها در آینده‌ای نزدیک اشتغال بیشتری ایجاد شود و افراد بیشتری استخدام شوند.

ربیعی با بیان اینکه در شرایط فعلی معتقدیم امروز باید برای هر خانواده ایرانی یک فرصت شغلی مناسب و پایدار وجود داشته باشد، افزود: معتقدم در این رابطه باید کارگران با حضور هر چه پُررنگ‌تر در تشکل‌های صنفی خود دولت را در پیشبرد برنامه‌های اقتصادی یاری رسانند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در این دوره برنامه وزارت کار افزایش تشکل‌های کارگری و حمایت از آنها است، افزود: وزارت کار، خانه تشکل‌ های صنفی کارگری است و خود را موظف می‌داند تا در این امر نقش تسهیل کننده داشته باشد.

ربیعی همچنین از 2 برابر شدن حق مسکن کارگران، افزایش بیش از 100 درصدی بن کارگری و افزایش مناسب دستمزد کارگران در سال 93 به عنوان بخش دیگری از دستاوردهای وزارت کار در دولت تدبیر و امید یاد کرد و گفت: هر چند می‌دانیم این مبالغ با هزینه‌های زندگی واقعی فاصله دارد اما واقعیت این است که ما برای بیشترین افزایش تلاش کردیم و امیدواریم که به صورت تدریجی امکان واقعی شدن حقوق کارگران فراهم شود.

وی با بیان اینکه انتظار داریم جامعه کارگری در راستای اقتصاد مقاومتی حرکت کند، افزود: شاه بیت اصلی تحقق این هدف مصرف کالاهای ایرانی است.

وزیر کار با بیان اینکه متاسفانه امروز استفاده از کالاهای خارجی در کشور افزایش یافته است، گفت: استفاده از کالای خارجی به معنی جدیت در تولید ملی و کالای ایرانی نیست و امیدواریم که این مسئله به زودی سامان یابد.

ربیعی همچنین بر ضرورت احیای تعاونی‌ها به خصوص تعاونی‌های کارگری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و افزود: باید برند‌ها و نشان‌های تجاری که حاصل کار و کوشش کارگران ایرانی است، احیا شوند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رضا
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
مشكل اینجاست كه زور دولت و مجلس همیشه به كارمند وكارگر
میرسه.چرا واسه افزایش قیمت بنزین و گازوییل و... بصورت تدریجی
عمل نمیكنه ولی افزایش حقوق كارمند و كارگر تدریجی انجام میده
...
اصلا این انصافه كه قیمت همه چیز به طور میانگین70%افزایش
پیدا كنه تورم بالای 40%باشه ولی حقوق كارمند20%زیاد شه
یا حداقل حقوق كارمند بیچاره 590هزار تومن باشه.اصلا آقای
روحانی به این فكر كرده این دو قشر كه حقوق ثابت دارن چطوری
میخوان زندگی كنن؟
۰
۰
كارگر
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۷
این دیگه یك رسم قدیمی شده حول و حوش روز كارگر فقط ابراز هم دردی می كنند و والسلام و میره باز تا سال بعد.و با خودشان فكر می كنند لابد شكم كارگران با این روش سیر شد .
۰
۰
عمله
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۷
بگردم این خدا رو . یكی میشه وزیر آموزش و پرورش و این همه شانس و اقبال برای زیر مجموعه اش كه تازه همگی شون هم همیشه می نالند و یكی میشه وزیر كار كه در همه دولتها اعلام میشه عامل گرانی و تورم همین دستمزد بخور و بمیر كارگره .
۰
۰

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر